Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.

Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст. / сторінка 10

Назва:
Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Намагаючись докорінним чином змінити етнонаціональне обличчя західноукраїнських областей радянський режим сприяв інтенсивній міграції росіян. Впродовж повоєнних років російське населення в регіоні щорічно зростало в середньому на 20 тис. осіб. При цьому більшість росіян влашто-вувалися на постійне проживання у містах.
Соціальна структура російського населення регіону формувалась під впливом міграції на перехресті двох основних тенденцій. Перша викликана об’єктивною потребою індустріалізації, друга – зумовлена ідеологією та політикою влади. Вона виходила із основного завдання, яке покладалося на росіян з боку тоталітарного режиму – творення „радянського народу” в „зара-женому націоналізмом краї”.
З одного боку, як наслідок індустріалізації, у перші повоєнні роки у західних областях України виникає цілий ряд нових галузей промислового виробництва, що часто відбувалося шляхом переведення відповідних заводів з Росії разом з робітниками та інженерно-технічним персоналом. А з другого боку, зазначені тенденції надавали соціальній структурі росіян регіону специ-фічних рис. Найперше – це високий відсоток зайнятих переважно розумовою працею і військових.
Репресії значних мастабів і відверта зневага до місцевого українського населення, зайнятого в основному в сільському господарстві і як неквалі-фіковані робітники, недовіра до місцевої української інтелігенції, яка не влаштовувала радянську владу ні кількістю, ні, що було говним, за своїм світоглядом – ось визначальні риси кадрової політики того часу. Усі більш-менш відповідальні посади чочлювали „немісцеві”. Помітне місце серед них належало росіянам. Виділялись цілі сфери зайнятості, як, наприклад, силові структури, суд, прокуратура, праця в яких була прерогативою передусім росіян. В результаті склалися суттєві відмінності і в галузевій структурі національ-ностей. Російське і російськомовне населення влилося, головним чином, у промисловість, транспорт, культуру, торгівлю, але особливо в управління – найбільш привілейовану соціальну групу радянського суспільства. А отже, мало великий вплив на формування кадрової політики.
Демографічна ситуація в західних областях України в повоєнні роки значною мірою визначалася міграційними процесами. Одним із них було переселення із сіл. Його доволі високі темпи зумовили зменшення кількості сільського населення регіону й порушення його статетвої та вікової структури, негативно позначилися на стані сільськогосподарського виробництва, спричинилися до загострення житлової та продовольчої проблеми у містах. Своєю чергою, молодь із західних областей України відправлялась на освоєння нових територій, особливо на Північ, Далекий Схід, Сибір, а на Україну, в її західні області приїжджали люди інших національностей, передусім росіяни.
Примусові переселення мали тотальний характер, охопили все населення України, у тому числі кримських татар, німців, поляків. За межами України утворилась діаспора українського народу.
Значну групу переселенців становили сільськогосподарські робітники, також випускники вузів і технікумів, набрані через систему оргнаборів та розподілу на роботу. Це була глибоко продумана тактика вивезення в Росію з України молодої робочої сили.
Іншу групу переселенців становили ті, хто виїхав за військовими, партійними і відомчими наказами, комсомольськими та іншими путівками, а також „економічні мігранти”. Це були переважно молоді люди. З України виїжджало більше населення з вищим рівнем освіти, ніж прибувало до неї. На відміну від 40-х, в 50-х роках міграція з України йшла переважно в міста і промислові селища. Основними місцями поселення українців у післявоєнний період були Західносибірський, Східносибірський та Північний регіони Росії, Казахстан, республіки Середньої Азії, Прибалтика. Практично не поповню-валися українцями Центрально-Чорноземний регіон і Кубань.
Розвиток промисловості в східних областях України і повний занепад її на Заході республіки створили велику різницю в заробітній платні, яка також стала важливим чинником міграції в регіоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок