Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.

Загрузка...

Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.

Назва:
Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Сивирин Микола Анатолійович
УДК 94(477.8)
Депортації та переміщення населення
західних земель України
40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі українознавства Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Лановик Богдан Дмитрович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри українознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства
кандидат історичних наук, професор
Кучерепа Микола Михайлович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
професор кафедри новітньої історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 23 березня 2005 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, ауд 337 (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, тел. 296–47–71)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського на- ціонального університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Дра-гоманова, 5).
Автореферат розісланий “22” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О. М
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження зумовлена об’єктивною необхідністю висвітлення міграційних процесів, які впливали на економічний та політичний розвиток краю, а, особливо, на демографічну ситуацію в післявоєнній Україні, зокрема її західних областей.
Переміщення цивільного населення на території західних земель України, спричинені міжвоєнними поділами та репресіями сталінського тоталітарного режиму, німецькою окупацією, а згодом радянською системою післявоєнних років охопили майже всі верстви населення краю, відбились на розвитку економіки, соціальної та демографічної ситуації української нації.
До цього часу в історичній науці не зверталась належна увага на цей комплекс проблем. Поставленій в кон’юнктурні рамки радянської цензури, історичній науці, будучи дотичною до сфери ідеології, доводилось вивчати та оцінювати вище окреслені події у дозволених межах, тобто під кутом зору тогочасної ідеології у вигідному їй світлі. Тому більшість процесів та істо-ричних явищ залишались спотворено потрактованими або зовсім замовчу-ваними. У той же час ці проблеми інтенсивно розроблялися західними вченими, особливо представниками української діаспори, які були очевидцями та учасниками цих подій. Отримання Україною незалежності стало поштовхом для переосмислення історичних процесів і наукової спадщини про них.
Зв’язок роботи з науковими темами та програмами. Обраний напрямок дослідження є складовою науково-дослідних робіт кафедри україно-знавства Тернопільської академії народного господарства. Робота виконувалась у рамках кафедральної науково-дослідної теми „Історичні та економічні особливості розвитку української спільноти у ХХ столітті” №0103U0004466.
Метою дисертаційної роботи є дослідження депортацій та переміщень населення західних областей України, їх розселення на території України та колишнього СРСР в цілому, значення цих міграцій для розвитку промисловості, сільського господарства, науки, культури.
У процесі виконання роботи передбачалося дослідити:
· політичні та соціально-економічні причини, характер та наслідки переміщення західноукраїнського населення в 1939-1953 рр.;
· зміст заходів сталінського тоталітарного режиму щодо проведення насильницьких депортацій населення західноукраїнських земель;
· масове насильницьке переселення західно-українських громадян у Німеччину каральними органами гітлерівської влади;
· регіони розселення депортованого західноукраїнського населення на території СРСР та їх участь у розбудові та розвитку економіки країни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х – початку 50-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок