Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАТИВНІ СТРАТЕГІЇ ВВІЧЛИВОСТІ У СТЕРЕОТИПНІЙ МОВЛЕННЄВІЙ ПОВЕДІНЦІ ВІКТОРІАНСЬКОЇ ЖІНКИ

КОМУНІКАТИВНІ СТРАТЕГІЇ ВВІЧЛИВОСТІ У СТЕРЕОТИПНІЙ МОВЛЕННЄВІЙ ПОВЕДІНЦІ ВІКТОРІАНСЬКОЇ ЖІНКИ

Назва:
КОМУНІКАТИВНІ СТРАТЕГІЇ ВВІЧЛИВОСТІ У СТЕРЕОТИПНІЙ МОВЛЕННЄВІЙ ПОВЕДІНЦІ ВІКТОРІАНСЬКОЇ ЖІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
МОРОЗОВА ІРИНА ІГОРІВНА
УДК 811.111’42
КОМУНІКАТИВНІ СТРАТЕГІЇ ВВІЧЛИВОСТІ
У СТЕРЕОТИПНІЙ МОВЛЕННЄВІЙ ПОВЕДІНЦІ
ВІКТОРІАНСЬКОЇ ЖІНКИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
ШЕВЧЕНКО ІРИНА СЕМЕНІВНА,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра ділової іноземної
мови та перекладу, завідувач
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
КУСЬКО КАТЕРИНА ЯКІВНА,
Львівський національний університет
ім. Івана Франка, кафедра іноземних мов
для гуманітарних факультетів, професор
кандидат філологічних наук, доцент
ФАДЄЄВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА,
Кременчуцький державний політехнічний університет, кафедра перекладу, в.о. завідувача
Провідна установа: | Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, кафедра лексикології та стилістики, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “11” травня 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.16 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7–75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “8” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради МАРТИНЮК А.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертаційна робота присвячена дослідженню змісту й функціонування комунікативного принципу ввічливості в стереотипній мовленнєвій поведінці вікторіанської жінки (ВЖ) як мовної особистості.
Мовна особистість трактується в сучасній лінгвістиці як трьохрівнева вербально-, когнітивна та прагматична єдність, як сукупність мовленнєвих здібностей і характеристик особистості, що зумовлюють створення і сприйняття текстів (Ю.М. Караулов; В.П. Нерознак). Поняття мовної особистості базується на соціо-психологічному прототипі – модельній/референтній особистості (В.І. Карасик; M. Bierwisch; P. Branca; E.M.P.L.R.E.та ін.) та відбиває “соціопсихолінгвістичний портрет” особистості (В.Я. Мізецька). Слідом за І.С. Шевченко ВЖ – мовну особистість визначаємо як представницю середнього/вищого класів вікторіанської Англії, носія вікторіанської моралі, виразника вікторіанських цінностей британської лінгвокультурної спільноти XIX ст., що демонструє стереотипну вербальну поведінку. Однак зміст поняття мовної особистості ВЖ, її соціо- та прагмалінгвістичні характеристики ще вимагають свого дослідження.
Для аналізу мовленнєвої поведінки ВЖ використовуємо поняття стереотипу, що розглядається в контексті соціальної взаємодії як модель поводження, пов'язана з певним етнокультурно зумовленим вибором тактики й стратегії поведінки у певній ситуації, як вербальна фіксація спредмечених потреб соціальної групи (В.В. Красних; О.Н. Леонтьєв; І.Г. Ольшанський; І.С. Шевченко). Розпочато вивчення гендерних стереотипів, які, за визначенням О.Л. Бєссонової, складаються і закріплюються в суспільстві за допомогою інституціалізації та ритуалізації гендерної ознаки, але стереотипна мовленнєва поведінка ВЖ ще очікує на дослідження. Це засвідчує нагальну потребу моделювання стереотипної мовленнєвої поведінки ВЖ, вербалізованої засобами англійської мови XIX ст. у конкретних ситуаціях її дискурсу, який відбиває ментальність Вікторіанської доби.
Мовленнєва поведінка втілюється в дискурсі, дослідження якого є актуальними для сучасної лінгвістики, хоча загальноприйнятного розуміння поняття дискурс ще не досягнуто (А.Д. Бєлова; В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНІ СТРАТЕГІЇ ВВІЧЛИВОСТІ У СТЕРЕОТИПНІЙ МОВЛЕННЄВІЙ ПОВЕДІНЦІ ВІКТОРІАНСЬКОЇ ЖІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок