Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В ШКОЛАХ ФРАНЦІЇ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В ШКОЛАХ ФРАНЦІЇ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В ШКОЛАХ ФРАНЦІЇ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,23 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
АЛЕКСЄЄВА ОЛЕКСАНДРА ВІКТОРІВНА
УДК: 37.035. 4 / 6 (44) : 37.011.3 (4).
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В ШКОЛАХ ФРАНЦІЇ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Приходько Микола
Ілліч, Запорізький державний університет, завідувач
кафедри управління і соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Лещенко Марія
Петрівна, Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, головний науковий співробітник;

кандидат педагогічних наук, Лавриченко Наталія
Миколаївна, Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії
порівняльної педагогіки.

Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені
Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “15” квітня 2003 р. о 14 - ой годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “13” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. За час незалежності України серед науково-педагогічної громадськості значно зріс інтерес до історико-педагогічної проблематики. Це пояснюється, насамперед, переглядом або ж новим розумінням традиційних проблем, відкриттям нових можливостей об’єктивного, не заангажованого висвітлення явищ, подій та фактів, особливо тих, які не могли, з ідеологічних причин, повною мірою стати предметом дослідження у попередні роки або висвітлювались тенденційно. Останнім часом педагогічна наука з нових методологічних позицій осмислює історично набутий педагогічний досвід суспільного виховання стає більш інноваційною з огляду на сучасні інтеграційні процеси, збільшується її вага та значення у реалізації відповідних освітніх практик.
За умов сучасних інтеграційних процесів посилюються взаємозв’язки і взаємовпливи між національними освітніми системами на Європейському континенті. В міжнародному педагогічному словнику з’явилось нове поняття “Європейський вимір в освіті і вихованні”(European Dimension in Education), яке відображає процеси розбудови єдиного європейського освітньо-виховного простору. Попри глобалізаційні та інтеграційні впливи на розвиток національних систем освіти та виховання молоді кожна європейська країна розробила власну педагогічну стратегію виховання підростаючих поколінь у третьому тисячолітті. Світові надбання педагогічної думки, багатий арсенал напрацьованих зарубіжними фахівцями концепцій громадянського виховання молоді можуть збагатити відповідний педагогічний досвід в Україні.
Актуальність громадянського виховання особистості в сучасному українському суспільстві значною мірою зумовлюється потребою здійснювати державотворення на засадах демократії, гуманізму, соціальної відповідальності та справедливості. Як відомо громадянське виховання покликане надавати можливість кожній людині почуватися морально, соціально, політично і юридично дієздатною та захищеною у власній країні; а отже пошук адекватних цим завданням педагогічних ідей та технологій спонукає науковців дедалі частіше звертатись до відповідного світового досвіду. Зрозуміло, що особливу увагу привертають ті країни, які досягли значних успіхів у розбудові громадянського суспільства з притаманними йому демократичністю, відкритістю, спрямованістю на прогресивний поступ, інформаційною свободою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В ШКОЛАХ ФРАНЦІЇ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок