Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ІНСТРУМЕНТУ З КАРБІДОТИТАНОВИХ БЕЗВОЛЬФРАМОВИХ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ НАНЕСЕННЯМ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОКРИТТІВ

Загрузка...

ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ІНСТРУМЕНТУ З КАРБІДОТИТАНОВИХ БЕЗВОЛЬФРАМОВИХ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ НАНЕСЕННЯМ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОКРИТТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ІНСТРУМЕНТУ З КАРБІДОТИТАНОВИХ БЕЗВОЛЬФРАМОВИХ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ НАНЕСЕННЯМ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОКРИТТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ
Ім. В.М.Бакуля НАН України
Чубукін Олександр Сергійович
УДК 621.793
ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
ІНСТРУМЕНТУ
З КАРБІДОТИТАНОВИХ БЕЗВОЛЬФРАМОВИХ ТВЕРДИХ
СПЛАВІВ НАНЕСЕННЯМ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОКРИТТІВ
Спеціальність 05.02.01 – Матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії залізничного транспорту та Харківському автомобільно-дорожньому університеті.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Тимофеєва Лариса Андріївна, завідувач кафедрою Матеріали та технологія виробів транспортного призначення. Харківська державна академія залізничного транспорту
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Інституту надтвердих матеріалів НАН України Лісовський Анатолій Феліксович
доктор технічних наук, професор Белоус
Михайло Вячеславович, завідувач кафедрою фізики Національного технічного університету України "КПІ"
Провідна установа: |
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевіча НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 2001 року о 13 30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 при Інституті надтвердих матеріалів НАН України за адресою: 04074, м. Київ, вул. Автозаводська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів НАН України.
Автореферат розісланий “ 30 ” серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Майстренко А.Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи.
Дефіцит в Україні вольфраму та інших елементів, що використовуються у виробництві твердих сплавів, які є матеріалом для виготовлення ріжучого інструменту, привів до розробки і впровадження безвольфрамових твердих сплавів (БВТС).
Однак, широкому використанню цих матеріалів замість вольфрамвміщуючих сплавів, таких, як Т15К6, ВК6, ВК8 та інших, перешкоджає їх низька стійкість під дією температурно-силових навантажень. Існуючі на сьогодняшній день методи її підвищення шляхом добавки легуючих елементів, або поверхневої обробки лазерним зміцненням, або нанесенням зносостійких покриттів з карбіду та нітриду титану, виявляються або малоефективними з точки зору співвідношення між величиною підвищення стійкості і вартістю енерговитрат, що потрібні для цього, або недостатньо надійними при масовому його застосуванні у виробничих умовах, і, отже, малопридатними для масового виробництва.
У зв'язку з цим пошук засобу обробки БВТС, що дозволив би підвищити стійкість ріжучого інструменту з цих сплавів є актуальною задачею. Цій проблемі присвячена дана робота.
Зв'язок роботи з науковими працями, темами.
Запропонована дисертація пов'язана з виконанням робіт за темою 2М/283 - 2000 "Дослідження формування покриттів на металокерамічних матеріалах і впливу їх на фізико-механічні властивості матеріалів."
Мета і задачі дослідження.
Метою роботи є створення на поверхні карбідотитанових БВТС структур, які забезпечать підвищення стійкості різця за рахунок зниження температурно-силових навантажень на нього. Для досягнення поставленої мети у роботі були вирішені такі задачі:
1.
Обрано засіб створення структур шляхом нанесення на БВТС спеціальних покриттів.
2.
Обрано і науково обгрунтовано хімічний склад цих покриттів.
3.
Обрано методи нанесення покриттів, виявлено оптимальний серед них і розроблені рекомендації по вибору значень його технологічних параметрів.
4.
Встановлено закономірності в розподілі элементного і фазового складу покриттів, а також перехідного прошарку на межі з основним сплавом і науково обгрунтовано їхній вплив на експлуатаційні характеристики сплаву.
5.
Встановлено механізм дії покриттів.
6.
Проведено дослідно-промислові випробування обраного типу покриття.
 
Об'єктом дослідження у даній роботі є безвольфрамові тведі сплави (БВТС).
Предметом дослідження - вплив структур, що створюються на поверхні БВТС при нанесенні на неї спеціальних покриттів на експлуатаційні властивості матеріалу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ІНСТРУМЕНТУ З КАРБІДОТИТАНОВИХ БЕЗВОЛЬФРАМОВИХ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ НАНЕСЕННЯМ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОКРИТТІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок