Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції

Загрузка...

Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції

Назва:
Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Одеський регіональний інститут
державного управління
НАЦІОНАЛЬНої академії державного управління
при Президентові України
АЛЄКСЄЄВА Юлія Вікторівна
УДК 351: 338. 481.32 (477) (44)
Державне регулювання
розвитку туристичної галузі України
в контексті досвіду Франції
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ОДЕСА - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | кандидат філософських наук, доцент
ЦИБУХ Валерій Іванович,
Державна туристична
адміністрація України, Голова. |
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної та соціальної географії;
кандидат наук з державного управління КРАВЧЕНКО Мілена В’ячеславівна,
Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики. |
Провідна установа – | Інститут законодавства Верховної Ради України, відділ міжнародного права та порівняльного правознавства, м. Київ.
Захист відбудеться 8 квітня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, м. Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий 3 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Безверхнюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна туристична індустрія у світовій госпо-дар-ській системі посідає провідні позиції: на неї припадає близько 10% від вироб-леного у світі валового продукту, близько 30% світової торгівлі послу-гами, 7% загального обсягу світових інвестицій, 11% світових споживчих витрат. За даними Все-світньої Туристської Організації, за останні 16 років доходи від міжнародного ту-ризму зростали в середньому на 9% в рік. Для більш ніж 40 країн світу туристична галузь є основним джерелом надходжень національного бюджету, а для 70 – однією з трьох його основних статей. На-приклад, в Іспанії частка прибутків від іноземного туризму в загальній сумі надходжень від експорту товарів та послуг становить 35%, на Кіпрі та в Па-намі – понад 50%, на Гаїті – більш як 70%.
Сьогодні подорожі та відпочинок стають невід’ємною частиною життя населення всіх континентів і, як наслідок, у структурі витрат середньо-статис-тичної сім’ї, витрати на туристичні послуги – це четверта стаття після витрат на харчування, одяг та обслуговування автомобіля.
Україна об’єктивно має всі передумови для інтенсивного розвитку внут-рішнього та іноземного туризму: особливості географічного положення та рельєфу, сприятливий клімат, багатий природний, історико-культурний та туристично-рекреаційний потенціал. Однак сьогодні в Україні розвиток цієї важ-ливої галузі економіки, яка, за розрахунками фахівців, лише у вигляді по-дат-ків могла б щороку приносити в державну скарбницю до 4 млрд дол. США, недостатній. Причинами такого становища є складна соціально-еко-номічна ситуація в державі, неврегульованість механізмів стимулювання ту-ристичної індустрії, відсутність ефективної стратегії розвитку цієї галузі як на національному, так і на регіональному рівнях.
Туристична галузь, враховуючи її значний вплив на економічний та соціальний розвиток країни, розгалуженість господарських зв’язків, потребує регулювання, підтримки та пильного контролю з боку держави.
На сучасному етапі розвитку України, особливо в умовах адміністра-тивної реформи, що триває, актуальними стають питання щодо створення ефективної структури управління туристичною галуззю на всіх рівнях, децентралізації та деконцентрації влади з чітким визначенням повноважень кожного її рівня.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок