Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четверного союзу

Загрузка...

Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четверного союзу

Назва:
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четверного союзу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА
ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ІМЕНІ М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
КОВАЛЬ Валентин Вікторович
УДК 94 (100) “1914 / 1919”
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР
по укладенню мирного договору з державами Четверного союзу
07. 00. 02 - Всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі джерел з новітньої історії України в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Пиріг Руслан Якович,
Голова державного комітету архівів України
Офіційні опонети: доктор історичних наук, професор
Солдатенко Валерій Федорович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, завідуючий відділом
етноісторичних досліджень
кандидат історичних наук
Притуляк Павло Петрович,
Київський національний торговельно -
економічний університет, Міністерство
освіти України, старший викладач
Провідна установа: Іститут історії НАН України, відділ всесвітньої
історії і міжнародних відносин
Захист відбудеться 25 квітня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ - 1, вул Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 20 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О. О.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія дипломатії є складовою частиною всесвітньої історії та політології. Багато країн мають велике дипломатичне минуле. Цього не можна сказати про Україну. Тому дипломатична історія доби визвольних змагань, коли Україна вперше після понад двох з половиною століть виступила як самостійний суб’єкт міжнародного права, заслуговує на особливу увагу. Тут найперше місце належить участі делегації УНР у роботі Брестської мирної конференції 1918 р.
Перед Україною постала, з одного боку, проблема виходу з війни, спричинена більшовицьким переворотом у Петрограді та поворотом зовнішньополітичного курсу Росії до сепаратного миру з ворожими державами Четверного союзу, а з іншого - агресією червоної Росії проти УНР. Цей подвійний вузол й вдалося розв’язати молодій і ще зовсім недосвідченій українській дипломатії. Її діяльність у Бресті набула життєво важливого значення для історичної долі українського народу. Це й зумовило вибір теми для даного дисертаційного дослідження.
Актуальність даної наукової проблеми визначається також, по-перше, її важливістю для висвітлення української історії, а по-друге, відсутністю спеціальних досліджень, які б об’єктивно і разом тим вичерпно розглядали та аналізували успішну дипломатичну діяльність делегації Центральної Ради на мирних переговорах у Бресті.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дослідження розроблялась у відповідності з планом наукової роботи Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського по вивченню джерел з історії зовнішньої політики України доби визвольних змагань.
Мета і завдання дослідження. Основною метою дисертації є всебічне висвітлення дипломатичної діяльності делегації Центральної Ради, спрямованої на захист національних інтересів українського народу на мирній конференції у Брест-Литовську 1918 р.
Завдання дисертації:
? дослідити процес включення Української Народної Республіки до міжнародних подій, які завершилися укладенням Брестських мирних договорів;
? проаналізувати місце України у політиці Центральних держав у зв’язку з мирними переговорами;
? реконструювати весь хід боротьби української делегації за політичні, територіальні та економічні інтереси України;
? визначити особливості етапів діяльності української делегації на мирних переговорах;
? проаналізувати результати переговорів української делегації у Бресті;
? узагальнити історичний досвід діяльності української дипломатії на конференції у Бресті.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четверного союзу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок