Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХОРЕОГРАФІЧНА КУЛЬТУРА ЯК ЧИННИК ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ

ХОРЕОГРАФІЧНА КУЛЬТУРА ЯК ЧИННИК ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ

Назва:
ХОРЕОГРАФІЧНА КУЛЬТУРА ЯК ЧИННИК ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА
МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ ім. М.В. ЛИСЕНКА
Фриз Петро Іванович
УДК 37(09):378
ХОРЕОГРАФІЧНА КУЛЬТУРА ЯК ЧИННИК
ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ
Спеціальність 17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київській державній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Забредовський Степан Григорович,
Київська державна академія керівних
кадрів культури і мистецтв,
професор кафедри хореографії (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Самойленко Олександра Іванівна
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри історії музики та
музичної етнології (м. Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Шкоріненко Валерій Олександрович,
головний балетмейстер Національного
Академічного Народного Хору ім. Вірьовки,
доцент кафедри хореографії інституту мистецтв
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова (м. Київ)
Захист відбудеться „21” грудня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівській Національній музичній академії ім. М.В.Лисенка за адресою: Львів 79005, вул. Н. Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської Національної музичної академії ім. М.В.Лисенка за адресою: Львів, 79005, вул. Н. Нижанківського, 5.
Автореферат розіслано „16” листопада 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т. Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток творчих можливостей людини відбувається в умовах реалізації її художніх здібностей. Цей творчий процес, що має активно діалогічний характер, дає змогу особистості не тільки прилучатися до культурних цінностей, удосконалюючи власний духовний світ, а й включатися до творення культури. За роки незалежності України в теорії і практиці культури актуальними стали питання щодо пріоритетних тенденцій, що простежуються як на рівні універсальних ознак, так і притаманних розвиткові сучасної хореографії, що є важливим чинником всебічного формування особистості. Розширення хореографічних технологій, поява нових жанрів (танець, композиція, шоу-вистава тощо) значною мірою сприяють появі хореографічних колективів інноваційного спрямування, зокрема дитячих. Оскільки емоційний аспект свідомості, естетичні ідеали особистості є первинні стосовно інтелекту, у формуванні духовного світу дитини, актуалізується виховний потенціал музично-хореографічного мистецтва. Сучасне хорео-графічне виховання дітей набуває системного характеру. Державні програми „Освіта. Україна XXI століття”, закони „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту та виховання” сприяють успішному розвиткові сценічної хореографії, ставлять перед нею нові завдання. Хореографічна культура, що утверджується як танцювально-образна модель входження особистості дитини у світ художньої культури, потребує удосконалення технологій, професійної майстерності, спрямованих на активно діалогічний характер спілкування та на розвиток духовно-творчого потенціалу як особистості, так і загалом культури. Звідси – актуальність дослідження національних хореографічних традицій та сучасних тенденцій розвитку хореографічної культури в Україні, а також шляхів змістовного наповнення сукупності різноманітних нових програм художньо-естетичного циклу, що передбачено освітньою галуззю „Естетична культура”.
Хореографія не лише сприяє розвиткові емоційного відчуття у дітей і підлітків краси реального світу, але й зміцненню здоров’я, формує поставу, розвиває увагу, пам’ять, позитивно впливає на загальний фізичний стан, а також позитивно впливає на духовне удосконалення. Це вимагає врахування психологічних умов сприйняття і засвоєння основ хореографічної культури, усвідомлення її специфіки та значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХОРЕОГРАФІЧНА КУЛЬТУРА ЯК ЧИННИК ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок