Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА РАК ТІЛА МАТКИ З ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЮ РАДІОХІМІОТЕРАПІЄЮ

Загрузка...

КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА РАК ТІЛА МАТКИ З ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЮ РАДІОХІМІОТЕРАПІЄЮ

Назва:
КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА РАК ТІЛА МАТКИ З ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЮ РАДІОХІМІОТЕРАПІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
СЛОБОДЯНЮК ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 618.14–006.6–085.849
КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
НА РАК ТІЛА МАТКИ
З ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЮ РАДІОХІМІОТЕРАПІЄЮ
14.01.07 онкологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі Інститут медичної радіології ім.
С.П. Григор’єва Академії медичних наук України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Міхановський Олександр Альбертович, завідувач відділення гінекологічної онкології ДУ «Інститут медичної радіології
ім. С.П. Григор’єва АМН України», професор кафедри онкології Харківського національного медичного університету
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, чл.-кор. АМН України, професор
Думанський Юрій Васильович,
Донецький національний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри онкології, променевих методів діагностики та лікування.
доктор медичних наук, професор
Карташов Сергій Михайлович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри онкогінекології.
Захист відбудеться 19 червня 2008 року об 11-00 годині в Харківській академії післядипломної освіти на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.01 за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ХМАПО за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
Автореферат розісланий 16 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. мед. наук Ю.П. Бєлєвцов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом у світі спостерігається неухильне зростання захворюваності на рак тіла матки (РТМ), який займає перше місце серед злоякісних пухлин геніталій. В Україні захворюваність на РТМ складає 26,4 на 100 тис. населення за даними 2005 року. Підвищення частоти захворюваності безпосередньо пов’язане з прогресуючим зростанням хвороб цивілізації (цукровий діабет, гіперестрогенія, гіперхолестерінемія) (Трапезников Н.Н., 2001, Федоренко З.П., 2007).
Незважаючи на широке застосування різних методів лікування хворих на РТМ, істотного поліпшення результатів терапії досягти не вдається (Гранов А.М., Винокуров В.Л., 2002). Нині понад 80% хворих на РТМ піддають комбінованому методу лікування, яке включає хірургічне втручання і променеву терапію. Проте за останнє десятиріччя показник 5-річної виживаності хворих з цією патологією істотно не змінився. За даними різних авторів, для всіх стадій РТМ 5-річна виживаність складає 52,5% (Гранов А.М., Винокуров В.Л., 2002, Столярова И.В., 2002).
Проведені раніше дослідження показали, що виникнення рецидивів і метастазів, як правило, зумовлені такими чинниками: дисемінацією пухлинних клітин (ПК) під час хірургічного лікування, а також відносною радіорезистентністю аденокарциноми ендометрія. (Воробьева Л.И., 2000, Водолажская П.П., 2000). У зв’язку з цим виникає необхідність у розробці нових способів лікування, які направлені як на поліпшення абластики хірургічних втручань, так і на підвищення радіочутливості аденокарциноми ендометрія. Одним з них, є радіомодифікація 5-фторурацилом (5-Fu) передопераційного курсу променевої терапії.
Відомо, що хіміопрепарати підсилюють променеве ушкодження ПК за рахунок порушення механізму репарації ДНК, синхронізації вступу ПК до фази клітинного циклу, зменшення числа ПК, що перебувають у фазі спокою, а також здатності девіталізувати резистентні до опромінювання ПК, які перебувають у гіпоксії. Використання передопераційного хіміопроменевого лікування знижує ризик інтраопераційної дисемінації ПК (Гранов А.М., Винокуров В.Л., 2002). Втім у літературі недостатньо спеціальних робіт, присвячених фундаментальним дослідженням радіомодифікації променевої терапії РТМ.
Таким чином, вивчення зазначених актуальних питань є підставою для проведення дослідження, присвяченого комплексному вивченню ефективності використання 5-Fu як радіомодифікатора при комбінованому лікуванні РТМ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА РАК ТІЛА МАТКИ З ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНОЮ РАДІОХІМІОТЕРАПІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок