Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування знань і навичок майбутніх вчителів фізичної культури в процесі вивчення дисциплін “Теорія і методика фізичного виховання” і “Гімнастика з методикою викладання”

Формування знань і навичок майбутніх вчителів фізичної культури в процесі вивчення дисциплін “Теорія і методика фізичного виховання” і “Гімнастика з методикою викладання”

Назва:
Формування знань і навичок майбутніх вчителів фізичної культури в процесі вивчення дисциплін “Теорія і методика фізичного виховання” і “Гімнастика з методикою викладання”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,16 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Забора Андрій Володимирович
УДК 796.071.4 : 796.011+796.41
Формування знань і навичок майбутніх вчителів
фізичної культури в процесі вивчення дисциплін
“Теорія і методика фізичного виховання”
і “Гімнастика з методикою викладання”
24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Харків – 2004


??????????? ? ???????.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Худолій Олег Миколайович, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти: _доктор педагогічних наук, професор
Сергієнко Леонід Прокопович, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, завідувач кафедри теоретичних основ олімпійського та професійного спорту;

_кандидат педагогічних наук, доцент
Васьков Юрій Вадимович, Харківський обласний науково-методичний інститут безперервної освіти, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Львівський державний інститут фізичної культури, кафедра теорії і методики фізичного виховання, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Львів.
Захист відбудеться “ 30 ” березня 2005 року о 10 годині 00 хвилин під час засідання спеціалізованої вченої ради Д 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
Автореферат розіслано 28 лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Глибокі соціальні, духовні й економічні зрушення, які відбуваються сьогодні в Україні, вимагають реформування вищої освіти з метою входження у європейський освітній простір. Це зумовлює суттєві зміни в організації навчальної роботи у вищих навчальних закладах України.
Проблеми організації навчальної роботи у сучасних вищих навчальних педагогічних закладах висвітлено у працях Н.Г. Ничкало (2002), О.І. Щербака (2002), С.О. Сисоєва (2002), В.Д. Онищенко (2002), Е.С. Вільчковського (2002). На сучасному етапі втілюються в життя особистісно-орієнтовані педагогічні технології, розробка яких – об’єктивний процес, новий етап в еволюції освіти, на якому будуть переглянуті підходи до супроводу і забезпечення процесу природного розвитку людини.
Психолого-педагогічні чинники формування та розвитку професійних якостей майбутніх викладачів фізичної культури висвітлено у працях С.Ю. Балбенка (1978), О.С. Куца (1996), Л.П. Сергієнка (1997), К.Г. Петренка, М.І. Славіка (2000), у дисертаціях Б.М. Шияна (1997), О.Ю. Сидорка (1997), М.Т. Данилка (2000), Я.М. Ніфаки (2000), С.І. Савчук (2000), Т.Ю. Круцевич (2003).
Проведений аналіз літературних джерел свідчить про те, що на сьогодні відсутнє дослідження, в якому інтегральні курси розкривалися б як цілісний феномен. Водночас зазначимо, що багато ідей, думок, положень та фактів щодо організації інтегральних курсів у підготовці вчителів фізичної культури містять праці Б.М. Шияна (1997), О.М. Вацеби, Ю.В. Петришина (2001), Е.С. Вільчковського (2002).
Зв’язок теми дослідження з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження є складовою комплексної програми науково-дослідної роботи Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди на 2000-2005 рр. з проблеми “Підвищення ефективності навчально-виховного процесу в середніх загальноосвітніх та вищих навчальних закладах” та “Методологія і методика викладання спеціальних дисциплін у педвузі та загальноосвітній школі”.
Роль автора у виконанні цієї теми полягала у розробці технології інтегрованого вивчення дисциплін “Теорія і методика фізичного виховання” і “Гімнастика з методикою викладання”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування знань і навичок майбутніх вчителів фізичної культури в процесі вивчення дисциплін “Теорія і методика фізичного виховання” і “Гімнастика з методикою викладання”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок