Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ УРАХУВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ОЦІНКАХ СТІЙКОСТІ СТАЛЕВИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ РЕЗЕРВУАРІВ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ УРАХУВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ОЦІНКАХ СТІЙКОСТІ СТАЛЕВИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ РЕЗЕРВУАРІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ УРАХУВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ОЦІНКАХ СТІЙКОСТІ СТАЛЕВИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ РЕЗЕРВУАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА та АРХІТЕКТУРИ
УДК 624.953:624.046.03
Федоряка Юлія Володимирівна
ОСОБЛИВОСТІ УРАХУВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ
В ОЦІНКАХ СТІЙКОСТІ СТАЛЕВИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ
ЦИЛІНДРИЧНИХ РЕЗЕРВУАРІВ
05.23.01 - Будівельні конструкції, будівлі та споруди
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Єгоров Євгеній Аркадійович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, завідувач кафедри металевих, дерев'яних та пластмасових конструкцій.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Мущанов Володимир Пилипович,
Донбаська національна академія будівництва і архітектури, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри теоретичної та прикладної механіки;
доктор технічних наук, професор Красовський Василь Леонідович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, завідувач кафедри будівельної механіки та опору матеріалів.
Захист відбудеться “15” листопада 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий “13” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кваша Е.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сталеві вертикальні циліндричні резервуари наземного типу широко розповсюджені у багатьох галузях народного господарства. Найбільше використання вони мають в хімічній, нафтовій, газовій промисловості як ємкості, що призначені для зберігання рідин та газів. В дисертаційній роботі розглядаються резервуари, що використовуються для зберігання нафти та нафтопродуктів, проте результати, одержані в роботі, можуть бути застосовані при розрахунку будь-яких конструкцій, які відносяться до класу тонкостінних циліндричних оболонок.
Висока вартість продукту, що зберігається, а також велика шкода, яка наноситься навколишньому середовищу при аваріях з можливими витоками продукту, обумовлюють той факт, що до експлуатаційної надійності нафтових резервуарів пред’являються дуже високі вимоги. Експлуатаційна надійність забезпечується міцністю, стійкістю та герметичністю основних конструктивних елементів резервуару. Визначною для надійності є міцність, проте стійкість також має важливе значення, оскільки при втраті стійкості резервуар повністю втрачає працездатність і його конструкції практично не підлягають відновленню.
Одним з факторів, здатних викликати загальну або місцеву втрату стійкості резервуара, є вітрове навантаження. Відповідно до норм проектування ВБН В.2.2-58.2-94 “Резервуари вертикальні сталеві для зберігання нафти й нафтопродуктів з тиском насичених парів не вище 93,3 кПа” вітрове навантаження при розрахунку стійкості резервуару представляється у вигляді умовного вітрового навантаження, рівномірно розподіленого по периметру циліндричної стінки резервуару (еквівалентний вакуум). Зазначене перетворення здійснюється шляхом введення коефіцієнта , значення якого є константа і не залежить від геометричних параметрів резервуарів, а також не враховує спільної дії вітрового тиску і технологічного вакууму, що може виникнути в газовому просторі резервуара. Все це суперечить фізичній природі розглянутих явищ і може супроводжуватися значними розбіжностями між дійсним резервом стійкості резервуару і його розрахунковою оцінкою.
У нормах проектування ДБН В.1.2-2:2006 “Навантаження й впливи” у порівнянні з попередніми нормами виконане коригування вітрового навантаження на території України убік його істотного збільшення. Це значною мірою підвищує актуальність подальшого вдосконалювання розрахункових оцінок технічного стану будівель та споруд, що піддані дії вітрового навантаження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ УРАХУВАННЯ ВІТРОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ В ОЦІНКАХ СТІЙКОСТІ СТАЛЕВИХ ВЕРТИКАЛЬНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ РЕЗЕРВУАРІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок