Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД ПРОМИСЛОВО-МІСЬКИХ АГЛОМЕРАЦІЙ (науково-методичні аспекти екологічної безпеки)

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД ПРОМИСЛОВО-МІСЬКИХ АГЛОМЕРАЦІЙ (науково-методичні аспекти екологічної безпеки)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД ПРОМИСЛОВО-МІСЬКИХ АГЛОМЕРАЦІЙ (науково-методичні аспекти екологічної безпеки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,47 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРИРОДООХОРОННОГО
ТА КУРОРТНОГО БУДІВНИЦТВА
АБРАМОВ Ігор Борисович
УДК 502.7+556+504.054 (477)
ФОРМУВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД
ПРОМИСЛОВО-МІСЬКИХ АГЛОМЕРАЦІЙ
(науково-методичні аспекти екологічної безпеки)
21.06.01 Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Сімферополь – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному відділенні комплексних досліджень і оцінки впливу на навколишнє середовище (ХДВ КДІОВНС) інституту “УкрНДІІНТВ” Мінбуду України.
Науковий консультант: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
ЛУЩИК Анатолій Васильович, Український Державний геоло-горозвідувальний інститут, Кримське відділення, головний науко-вий співробітник відділу еколого-геологічних та геодинамічних досліджень (м. Сімферополь).
Офіційні опоненти доктор геолого-мінералогічних наук, доктор
географічних наук, доктор технічних наук, професор
РУДЬКО Георгій Ілліч, Державна комісія України по
запасам корисних копалин, голова (м. Київ);
доктор технічних наук, професор
тРофимчук Олександр Миколайович, Інститут телекому-нікацій і глобального інформаційного простору НАН України, заступник директора з наукової роботи (м. Київ);
доктор технічних наук, професор
Демчишин Михайло Гордійович, Інститут геологічних наук НАН України, завідуючий відділом інженерної геології, профе-сор кафедри геобудівництва і гірничих технологій Київського політехнічного інституту (м. Київ).
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться “1” червня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 52.079.03 у Національній академії природоохоронного і курортного будівництва, за адресою:
95000, м. Сімферополь, вул. Київська, 181, корпус 2 (вул. Павленко, 5).
Із дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національної академії природоохоронного і курортного будівництва, за адресою:
95000, м. Сімферополь, вул. Київська, 181.
Автореферат розісланий “24” квітня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О. І. Пашенцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приблизно 70населення України проживає в містах і населених пунктах міського типу, де знаходяться основні промислові підпри-ємства країни. Ці населені пункти в своїй більшості є промислово-міськими агломераціями (ПМА), які з певними природними геологічними структурними комплексами складають єдині природно-техногенні системи (ПТС), і значною мірою впливають на їх розвиток у часі та просторі.
Під техногенним впливом змінюється стан геологічного середовища (ГС) і умови формування підземних вод. Техногенні та природні зміни стану й умов формування підземних вод обумовлює порушення екологічної безпеки.
Наприклад, за даними, наведеними в “Національній доповіді про стан нав-колишнього природного середовища в Україні у 2000 році”, зазначено, що під-топлення простежується на територіях понад 500 міст і селищ міського типу, де підтоплені площі складають 30від їх загальної площі.
Загострення проблеми екологічної безпеки внаслідок порушення природного водного балансу ГС викликало необхідність розробки науково-обґрунтованих підходів до оцінки впливу техногенних чинників на умови формування підземних вод на територіях ПМА.
За останні десятиліття в Україні й інших країнах світу накопичено значний досвід вивчення змін гідрогеологічних умов під впливом господарської діяльності. Однак і досі залишаються актуальними дослідження, спрямовані на оцінки впливу глибини освоєння підземного простору, додаткового техногенного живлення підземних вод, можливого проникнення техногенних фільтраційних втрат у підземний простір ГС; типізацію геофільтраційних схем, і на її основі – районування по ідентичності умов формування підземних вод на територіях ПМА. Вищезгадане необхідне для розробки охоронних і захисних заходів щодо забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності у ПМА і залишається актуальним.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД ПРОМИСЛОВО-МІСЬКИХ АГЛОМЕРАЦІЙ (науково-методичні аспекти екологічної безпеки)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок