Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ПОРОВИХ СИСТЕМ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД в НИЖНЬОКАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВІДКЛАДах Дніпровсько-Донецької западини

Загрузка...

МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ПОРОВИХ СИСТЕМ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД в НИЖНЬОКАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВІДКЛАДах Дніпровсько-Донецької западини

Назва:
МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ПОРОВИХ СИСТЕМ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД в НИЖНЬОКАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВІДКЛАДах Дніпровсько-Донецької западини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут геологічних наук
Лобасов Олександр Павлович
УДК 551.243.8:(551.248.2:519)(417)
МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ПОРОВИХ СИСТЕМ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД
в НИЖНЬОКАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВІДКЛАДах
Дніпровсько-Донецької западини
04.00.21 – літологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, геологічний факультет
Науковий керівник:
доктор геологічних наук, професор
Микола Никанорович Жуков,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
геологічний факультет
Офіційні опоненти:
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Дмитро Павлович Хрущов
Інститут геологіних наук НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат геолого-мінералогічних наук
Володимир Михайлович Тесленко-Пономаренко
“Укрбургаз”, філія дочірньої компанії НАК “Нафтогаз України”
“Укргазвидобування”, начальник тематичної партії
Провідна установа:
Відділення морської геології і осадочного рудоутворення Національного науково-природничого музею НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “11” листопода 2003 р. о 1400 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.162.04 в Інституті геологічних наук НАН України за адресою: 01601, Київ-601, вул. О. Гончара, 55-б.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01601, Київ-601, вул. О. Гончара, 55-б.
Автореферат розісланий “9” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат геолого-мінералогічних наук Г.С. Компанець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дана робота присвячена розробці моделей порових систем теригенних порід в контексті проблеми прогнозування порових резервуарів та літологічних пасток вуглеводнів на основі:

кількісної оцінки зв’язку між гранулометричними та ємнісно–фільтраційними параметрами;

кількісної оцінки ущільнення порід в процесі літогенезу;

кількісної оцінки перерозподілу пористості колекторів в процесі латеральної водної фільтрації на елізійному етапі розвитку басейну осадконакопичення в різних тектонічних та термобаричних умовах.
Актуальність теми. Починаючи з другої половини двадцятого століття приріст запасів вуглеводнів у всіх нафтогазоносних регіонах України, крім Південного, невпинно зменшується. Причина полягає в поступовому вичерпанні фонду структурних та структурно-тектонічних пасток, на пошуки яких, в основному, орієнтовані сучасні методики пошуково-розвідувальних робіт. За даними О.Ю. Лукіна (1976), в Дніпровсько-Донецькій западині (ДДз) “не менше 50% покладів в тій чи іншій мірі явно контролюються (поряд із структурним фактором) літологічним виклинюванням або поверхнею неузгодження”. Біля 60% прогнозних ресурсів ДДз залишається недорозвіданими, і більша їх частина пов’язана саме із неструктурними пастками (О.Ю. Лукін (1991)).
Практика потребує сучасних методик пошуків неструктурних пасток вуглеводнів з широким використанням математичного моделювання та комп’ютерних технологій. Водночас, стан розробки напряму математичного моделювання умов утворення порових резервуарів та літологічних пасток вуглеводнів не можна вважати задовільним, зважаючи на важливість цієї проблеми, хоча певні наукові результати досягнуто низкою авторів. Існуючі методики пошуків неантиклинальних пасток вуглеводнів здебільшого напівкількісні і не використовують всіх можливостей математичної обробки аналітичних даних, не доведені до програмної реалізації або реально працюючої технології. Застосування при пошуках літологічних пасток математичних моделей природних систем здатне привести до принципово нових рішень і породити нові ефективні методи та методики досліджень, що сприятиме збільшенню приросту запасів вуглеводнів як в старих, так і в нових нафтогазоносних регіонах.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Дослідження в рамках даної дисертаційної роботи проводились автором при виконанні тематичних робіт в Київській дослідно-методичній експедиції (КДМЕ), Центральній тематичній експедиції (ЦТЕ), ДГП “Геопрогноз”, ДГП “Геоінформ” Мінгео УРСР: “Розробка автоматизованої системи обробки даних для вирішення задач розвідки нафтових та газових родовищ” (№ держреєстрації – 39-81-74/12), “Підготовка геолого-геофізичної інформації і створення баз даних галузевої геоінформаційної системи”, “Формування та вдосконалення геоінформаційної системи в галузі нафтогазової геології” (№ держреєстрації – У-98-151/13).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ПОРОВИХ СИСТЕМ ТЕРИГЕННИХ ПОРІД в НИЖНЬОКАМ’ЯНОВУГІЛЬНИХ ВІДКЛАДах Дніпровсько-Донецької западини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок