Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКВІДАЦІЯ БІЛЬШОВИКАМИ ОПОЗИЦІЙНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ (1920 – 1925 РР.)

Загрузка...

ЛІКВІДАЦІЯ БІЛЬШОВИКАМИ ОПОЗИЦІЙНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ (1920 – 1925 РР.)

Назва:
ЛІКВІДАЦІЯ БІЛЬШОВИКАМИ ОПОЗИЦІЙНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ (1920 – 1925 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
ОСТАПЕНКО ЯНА МИХАЙЛІВНА
 
У Д К 329. 052 (477)
ЛІКВІДАЦІЯ БІЛЬШОВИКАМИ ОПОЗИЦІЙНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ (1920 – 1925 РР.)


07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук

 
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та українознавства Дніпродзержинського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук,
професор Вєтров Радій Іванович,
Дніпродзержинський державний
технічний університет, професор
кафедри історії України та
українознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
професор Астахова Катерина
Вікторівна, Українська Народна
Академія, перший проректор
кандидат історичних наук, доцент
Логвиненко Ігор Альбертович,
Харківський університет
внутрішніх справ, доцент
кафедри українознавства
Провідна установа: Донецький державний університет, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться: “27” жовтня 2000 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, пл.Свободи, 4, ауд. ІV–65).
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Автореферат розісланий “26” вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Зі здобуттям Україною державної незалежності в країні виникла життєва необхідність укласти надійні підвалини нової демократичної держави. Сьогодні вирішення багатьох проблем тісно пов’язане з радикальною перебудовою політичної системи, в ході якої на зміну монополізму та однопартійності, приходить політичний плюралізм. Зрозуміло, що для сучасних громадських діячів та фахівців-істориків вивчення й узагальнення історії становлення, розвитку, а, зокрема, саме дослідження причин припинення діяльності українських партій, які протистояли КП(б)У в 20-х роках ХХ ст., представляє значний науковий та історико-пізнавальний інтерес.
Вже з 1920 року розпочинається формування однопартійної політичної системи. Опозиція, як протидія курсу більшовиків, охоплювала різні партії та угрупування, від націонал-комуністів до загальноросійських партій, котрі захищали свої ідеї в цей період в Україні.
Необхідно зазначити: незважаючи на очевидну актуальність та значущість заявленої в дисертації проблеми, з точки зору її науково-теоретичного та практичного значення, в Україні лише приступили до її вивчення. Раніше в радянській історіографії панувало твердження, що опозиційні партії припинили свою діяльність внаслідок їх політичного банкрутства та через втрату підтримки народних мас. В наш час, навпаки, деякі дослідники визначальну причину вбачають тільки у насильницьких діях влади. Через це й виникає нагальна потреба додатково провести ретельний аналіз як безпосередньо самого процесу зникнення українських та загальноросійських партій, так і встановлення причин цього явища.
Все це, в сукупності, й обумовило звернення у даній роботі до одного з сюжетів історичного минулого України, а саме - ліквідації більшовиками опозиційних політичних партій в Україні в 1920-1925 рр.
Об`єктом дослідження є націонал-комуністичні та загальноросійські партії есерів й меншовиків в умовах формування однопартійної системи.
Предметом – внутріпартійне становище та взаємовідносини з владою опозиційних партій, методи встановлення більшовиками монопартійної диктатури протягом 1920 – 1925 рр.
Зв’язок роботи з науковими програмами полягає в тому, що дисертація виконана в межах науково-дослідницької роботи кафедри історії України та українознавства Дніпродзержинського державного технічного університету за темою “Політичні партії України наприкінці ХІХ ст. – першій чверті ХХ ст.”
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період з 1920 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЛІКВІДАЦІЯ БІЛЬШОВИКАМИ ОПОЗИЦІЙНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ (1920 – 1925 РР.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок