Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ БОРИСА ЧИЧИБАБІНА

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ БОРИСА ЧИЧИБАБІНА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ БОРИСА ЧИЧИБАБІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,94 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
ЗУЄНКО МАРИНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 821.161.1 – 1.08
ОСОБЛИВОСТІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ
БОРИСА ЧИЧИБАБІНА
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Ніколенко Ольга Миколаївна, Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г.Короленка,
завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, доцент Заярна Ірина Сергіївна, Київський національний університет імені Т.Г.Шевченка, кафедра історії російської літератури, професор;
кандидат філологічних наук, доцент Остапенко Ірина Володимирівна, РВНЗ „Кримський інженерно-педагогічний університет”, кафедра української філології, доцент.
Провідна установа
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра російської літератури, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться “20” квітня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп.Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “15” березня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Лавров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Творчість Бориса Олексійовича Чичибабіна (1923-1994) посідає особливе місце в російській літературі другої половини XX століття. У його ліриці відобразились складні історичні процеси й духовна драма людини в умовах суспільних зламів.
Тривалий час спадщина Б.Чичибабіна була недоступна для широкого кола читачів і дослідників внаслідок ідеологічних заборон. У сучасний період надруковані основні збірки творів митця, а також його літературно-критичні праці й публіцистичні виступи. Проте на сьогодні творчість Б.Чичибабіна вивчено ще не достатньо. В Україні захищено тільки одну дисертацію літературознавчого характеру про його поезію – „Лірика Бориса Чичибабіна: провідні мотиви та жанри”(2001) І.Остапенко. Цій авторці належить і монографія „Світ Чичибабіна” (2001). В Україні, Росії та в інших країнах дослідженням спадщини письменника займається небагато науковців, серед яких варто відзначити внесок М.Алекян, М.Богославського, А.Емірової, К.Нестеренко, І.Лосієвського, В.Мацапури, Є.Мірошниченка, Ю.Милославського, О.Ніколенко, Н.Оглобліної, І.Остапенко, Л.Фрізмана, Г.Ходос та ін. Однак поезію Б.Чичибабіна ще не осягнено повною мірою, особливо це стосується питань поетики, жанрових та стильових особливостей лірики. Для творчості кожного поета характерне своє коло тем, мотивів, структура художніх образів та засоби художньої виразності, система жанрів. Визначення структури стилю, особливого способу поєднання всіх його компонентів дозволить розкрити індивідуальність поета й водночас сприятиме встановленню місця митця в російській літературі та культурі ХХ століття. Складність зазначеної проблеми полягає в тому, що в сучасному літературознавстві поняття „індивідуальний стиль” остаточно не визначено й викликає численні дискусії. Усе це зумовлює актуальність нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідної роботи кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка в межах комплексної теми „Традиції та новаторство в літературі”.
Тема дисертаційного дослідження схвалена вченою радою Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка (протокол № 4 від 1 листопада 2004 року), а також бюро наукової ради з проблеми „Класична спадщина та сучасна художня література” Інституту літератури імені Т.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ БОРИСА ЧИЧИБАБІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок