Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПОЗИЦІЙНИХ ВУГЛЕЦЬ-ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Загрузка...

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПОЗИЦІЙНИХ ВУГЛЕЦЬ-ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПОЗИЦІЙНИХ ВУГЛЕЦЬ-ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Байгушев Володимир Володимирович
УДК 678.5: 661.66
ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА
КОМПОЗИЦІЙНИХ ВУГЛЕЦЬ-ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Спеціальність: 05.17.06 Технологія полімерних і композиційних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор Бурмістр Михайло Васильович, Український державний хіміко-технологічний університет, завідувач кафедрою переробки пластмас та фото-, нано-, і поліграфічних матеріалів, ректор УДХТУ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Науменко Олександр Петрович, Відкрите акціонерне товариство „Дніпрошина", зам. генерального директора з науки.
кандидат технічних наук, доцент Скачков Віктор Олексійович, доцент кафедри кольорових металів Запорізької Державної Інженерної Академії.
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, відділ полімерних композитів, м. Київ
Захист відбудеться " 1 " червня 2006 р. О 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.03 Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України, (49005, м Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, УДХТУ)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного \хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, УДХ'ГУ)
Автореферат розісланий "24_" квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 08.078.03. к.т.н., доцент К. II. ІІІевцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В наш час прерогативні галузі промислового потенціалу все більш застосують композиційні неметалеві конструкційні матеріали на основі вуглецю, зок-рема новий клас високотемпературних матеріалів - вуглець-вуглецеві композити, які є сис-темами на основі вуглецевої матриці, армованої вуглецевим волокном. Температура експлуа-тації нових композитів в умовах ерозійного потоку газу з абразивними частинками досягає 3573 К, міцність при вигині 588 МПа, розтязі - 400 МПа, стисненні - 800 МПа, а поруватість - не більш 5 %. Але, між тим, у високотемпературних електротермічних агрегатах та устано-вках продовжується використання традиційних вутлецево-графітних матеріалів: графіту, скловуглецю, термоантрациту - не зважаючи на переконливі досягненням в розробці вуглець-вуглецевих композитів. При виготовленні кільцевих нагрівачів, екранів з графіту (основна форма деталей для промислових електропечей) - коефіцієнт використання матеріалу не пе-ревищує 8-10 %. Для процесів з високими вимогами до чистоти матеріалів, застосованих в якості нагрівачів, екранів, тиглей необхідно здійснювати, з точки зору екології, дуже бруд-ний процес очищення графіту хлором. Таким чином, властивості вуглецево-графітних мате-ріалів для термонапружених деталей в електротермії, а також їх форма та геометричні розмі-ри, виготовлених за традиційною технологією, на наш погляд, практично майже вичерпані. Суттєвим недоліком вуглець-вуглецевих композитів є їх висока вартість (200-2200 доларів США за 1 кг), що обмежує застосування цих матеріалів в інших галузях промисловості.
Тому розробка науково обґрунтованих положень одержання нових, більш якісних і дешевих вуглець-вуглецевих композитів, освоєння технології їх виготовлення з великою різ-номанітністю геометричних розмірів і форм при збереженні високих властивостей вуглець-вуглецевих композитів, ефективне впровадження їх в електротермічне виробництво, відкри-ває принципово нові можливості в створенні нових видів електропечей - є актуальною та розв'язує важливу науково-технічну проблему. Аналогів, розроблених в роботі, гібридних вуглець-вуглецевих композитів ДЛЯ використання в електротермії на основі існуючої інформації світова практика не має.
Зв'язок роботи з науковими програмами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА КОМПОЗИЦІЙНИХ ВУГЛЕЦЬ-ВУГЛЕЦЕВИХ МАТЕРІАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок