Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИМІРИ КОНЦЕПЦІЇ ГОСПОДАРСТВА С.М.БУЛГАКОВА

Загрузка...

СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИМІРИ КОНЦЕПЦІЇ ГОСПОДАРСТВА С.М.БУЛГАКОВА

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИМІРИ КОНЦЕПЦІЇ ГОСПОДАРСТВА С.М.БУЛГАКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
ОСТРОПОЛЬСЬКА Зоя Миколаївна
УДК 130.2/.33:101.9+332.158
СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИМІРИ КОНЦЕПЦІЇ
ГОСПОДАРСТВА С.М.БУЛГАКОВА
09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури,
Міністерство культури і туризму України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лантух Валерій Васильович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри історії
Росії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Павленко Юрій Віталійович,
Інститут світової економіки та міжнародних
відносин НАН України, головний науковий
співробітник
кандидат філософських наук, доцент
Варипаєв Олексій Михайлович,
Харківський державний університет харчування
та торгівлі, доцент кафедри філософії та
політології
Провідна установа Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки та культурології,
м. Київ
Захист відбудеться " 30 " листопада 2005 р. о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, за адресою 61077, Харків-77, пл. Свободи, 4, ауд. ІV – 65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, за адресою 61077, Харків-77, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий "26" жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортник Л. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні, коли надзвичайно швидко розширюються масштаби господарської діяльності людини і все наочніше виявляються позитивні і негативні її наслідки, завдання філософів, істориків, економістів, культурологів, антропологів, представників інших наук полягає в глибокому теоретико-методологічному осмисленні феномену господарства, визначенні подальших тенденцій соціокультурного розвитку.
Господарчі акти і технології в умовах глобалізації набувають аксіологічного значення, примушують світове товариство ставитися до них з позиції загальнолюдських цінностей, стають предметом моральної рефлексії. Господарчий етос є складовою частиною теорії і практики господарювання. Без оптимального вирішення господарчих проблем як у регіонах, так і в планетарному плані сьогодні неможливо визначити стратегію людської діяльності. Проблеми господарства – це не тільки економічні, технічні і технологічні, але й філософські, культурологічні. В кінцевому підсумку всі вони фокусуються в людині, її свідомості й душі. Світ, як і завжди, “обертається навколо людини”, і від людини, її духовності, філософсько-морального потенціалу врешті-решт залежить формування “розумного середовища” – ноосфери.
Філософсько-моральні аспекти людського господарювання тією чи іншою мірою висвітлювалися в історії суспільної думки. Нові покоління переосмислювали їх з урахуванням набутої культурної спадщини, стикалися з новими проблемами, залишаючи їх вирішення прийдешнім поколінням. Ці питання ставали предметом наукової рефлексії, економічної теорії та історії, соціології, культурології і, нарешті, філософії. Багато чого з цього знання збереглося і широко використовується в сучасній науці. Але з певних причин залишається поки що невикористаним величезний матеріал зі спадщини як зарубіжних, так і вітчизняних мислителів. У ній міститься безліч евристичних ідей і концепцій, зокрема з питань господарчої діяльності людини. Ось чому звернення до історії суспільної думки, аналіз праць класиків світової і вітчизняної філософії з означеної проблематики, безумовно, є сьогодні актуальним завданням.
Серед видатних мислителів кінця ХІХ – першої половини ХХ ст., які порушували проблему господарчої діяльності людини, особливе місце належить російському економістові, релігіозному філософу й богослову, одному з представників київської релігійно-філософської школи Сергію Миколайовичу Булгакову.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИМІРИ КОНЦЕПЦІЇ ГОСПОДАРСТВА С.М.БУЛГАКОВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок