Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 2

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Відсутня єдина державна стратегія щодо реформування фінансів неприбуткових організацій в напрямі перетворення їх на дієвий інструмент соціально-правового захисту громадян. Фінанси неприбуткових організацій розглядаються відокремлено від фінансів інших суб’єктів ринку, недостатньо враховані особливості їх розвитку.
Ключовим є питання фінансових взаємовідносин неприбуткових організацій з іншими суб’єктами ринку в організації соціальних відносин. Фінансова неурегульованість діяльності неприбуткових організацій постає вагомою перешкодою на шляху ринкових перетворень в Україні. Об’єктивно неприбутковий сектор більш чутливий до регулятивних норм держави ніж підприємницький, а отже відкритим залишається і питання щодо подолання обмежень, насамперед, податкових, які характеризують фінансову діяльність неприбуткових організацій.
Зважаючи на некомерційну основу функціонування неприбуткових організацій, проблема їх фінансового управління не виділяється вітчизняною економічною наукою. Разом з тим, прийняття обґрунтованих фінансових рішень в умовах беззаперечного зростання ролі неприбуткового сектора потребує ефективного фінансового управління фінансовими ресурсами. Тому постала потреба в розробці та вирішенні теоретичних і практичних завдань для створення такого механізму функціонування фінансів неприбуткових організацій, який би у взаємодії із відповідними механізмами інших суб’єктів економічного простору сприяв забезпеченню суспільних інтересів громадян демократичної держави. Цим обумовлена актуальність обраної теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з планом наукових досліджень кафедри державних фінансів Національного університету державної податкової служби України, зокрема є складовою науково-дослідної теми „Дослідження бюджетно-податкової політики в сучасних умовах та шляхи її удосконалення” (номер державної реєстрації 0102U001155). Особистий внесок автора полягає у дослідженні особливостей функціонування фінансів неприбуткових організацій.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в удосконаленні теоретичних основ та розробці практичних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності функціонування фінансів неприбуткових організацій в умовах ринкових перетворень в Україні.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені такі завдання:
§ з’ясувати сутнісно-функціональні ознаки неприбуткових організацій як суб’єкта фінансових відносин;
§ розробити комплексну класифікацію неприбуткових організацій задля виділення структурних чинників впливу на формування їх фінансової бази;
§ сформулювати методологічні принципи оцінки результативності фінансового управління неприбуткових організацій;
§ дати оцінку тенденціям економічного розвитку неприбуткових організацій та ефективності їх фінансової діяльності в рамках різних механізмів соціального партнерства;
§ проаналізувати структурну доцільність та рівень практичної ефективності системи оподаткування неприбуткових організацій;
§ обґрунтувати заходи комплексного реформування фінансів неприбуткових організацій в Україні на основі узагальнення міжнародного досвіду їх розвитку;
§ запропонувати напрями збалансування податкового навантаження на фінанси неприбуткових організацій шляхом удосконалення системи державного регулювання.
Об’єкт дослідження – економічні відносини, обумовлені функціонуванням фінансів неприбуткових організацій в умовах соціально-ринкових перетворень в Україні.
Предмет дослідження – фінансова діяльність неприбуткових організацій як чинник соціально-економічного розвитку України.
Методи дослідження ґрунтуються на загальнонаукових та емпіричних методах пізнання. Методологічною основою дослідження є діалектичний підхід до пізнання економічних явищ і процесів, прийоми аналізу і синтезу теоретичних знань у відповідній сфері. При розробці категоріального апарату був використаний метод наукових абстракцій. Дослідження основних тенденцій фінансового розвитку неприбуткових організацій здійснювалося методами статистичного аналізу відповідностей, структурно-функціонального аналізу, аналізу ефективності фінансової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок