Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 5

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В дисертації з’ясовано, що функціонування фінансів неприбуткових організацій обумовлюється певними особливостями суспільно-економічного розвитку: продовженням процесу децентралізації державних фінансів, визнанням соціального капіталу чинником економічного виробництва, зростанням міжнародного обігу капіталу, створенням додаткової потреби у соціальному захисті, прискореним розвитком інформаційних потоків тощо. Вплив цих особливостей об’єктивує необхідність пошуку нових форм і механізмів функціонування фінансів неприбуткових організацій, які б адекватно сприяли подоланню стримуючих факторів їх розвитку і реалізації потенційно можливих переваг.
У результаті вивчення економічної літератури виявлено відсутність єдиного класифікаційного підходу до аналізу фінансової діяльності неприбуткових організацій. На основі цього дослідження в роботі запропонована класифікація неприбуткових організацій як суб’єкта фінансових відносин за наступними основними ознаками: форми підпорядкування, власності, фінансування, організаційно-правові форми, види діяльності, територіальний статус. Така класифікація дозволяє перейти від схематичного обліку неприбуткових організацій до аналізу їх діяльності.
Функціонування фінансів неприбуткових організацій значною мірою обумовлено правовою базою. Критичний аналіз змін правового поля діяльності неприбуткових організацій показав позитивні сторони цього процесу: законодавче оформлення НПО як самостійного суб’єкта господарських відносин; правове закріплення релятивності аспектів фінансової діяльності НПО загальним принципам їх організації; поступова легітимізація діяльності НПО на умовах самоокупності та відмова від уявної дієвості податкових пільг; акцентування на розширенні внутрішнього і зовнішнього інвестування НПО. Одночасно виявлено неефективність окремих правових норм та аргументовано необхідність удосконалення чинного законодавства у сфері регулювання фінансів неприбуткових організацій з метою забезпечення принципів законодавчої повноти та єдності, інституційної оформленості, системності та відкритості.
В процесі дослідження встановлено, що найбільш слабкою ланкою фінансової діяльності неприбуткових організацій є організація їх фінансового управління. Оцінка результативності управління фінансами неприбуткових організацій має базуватись на таких основних методологічних принципах: врахування особливостей створення і функціонування цих організацій; співвіднесення з принципами оцінки результативності їх господарської діяльності; здійснення її на основі економічних критеріїв; узгодження з головною метою цього управління; вираження у відповідній системі оціночних показників. В рамках дослідження фінансового управління уточнено основні складові бюджетного планування неприбуткових організацій, в основі якого знаходиться принцип гнучкості.
У розділі 2 „Тенденції розвитку фінансів неприбуткових організацій” оцінюється місце і роль фінансів неприбуткових організацій у сучасній економіці України, джерела забезпечення їх розвитку фінансовими ресурсами, податкові аспекти регулювання діяльності цих організацій.
Аналіз тенденцій розвитку фінансів неприбуткових організацій показав істотне поліпшення якісних і кількісних результатів їх функціонування за останні роки. Ці зміни позначені випереджаючим приростом обсягу фінансових надходжень громадських організацій у 2004 р. порівняно з 2003 р. на 31 % до відповідного приросту їх кількості на 10(табл. ). Дослідження показало, що нерівномірність відносних фінансових показників зумовлена факторами соціального (громадська активність), економічного (розвиненість ринку послуг неприбуткових організацій) та політичного (політика місцевої влади) характеру.
Шляхом аналізу фінансової діяльності громадських організацій на прикладі Київської області та результатів досліджень аналітичних центрів встановлено, що пріоритетними сферами розподілу фінансів цих організацій виступають молодіжні (45соціальні (36 %), правозахисні (31та освітні програми (27що відтворює загальносвітові тенденції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок