Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 7

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В контексті подальшого аналізу фінансових відносин неприбуткових організацій з суб’єктами ринку досліджено динаміку розподілу джерел надходження (рис. ) і використання фінансових ресурсів громадськими організаціями за період 1996-2004 рр. В результаті обґрунтовано необхідність перерозподілу часток джерел фінансування на користь приватної допомоги і самофінансування за рахунок розширення пасивних доходів неприбуткових організацій, законодавчого закріплення умов ведення ними комерційної діяльності. Удосконалення структури витрат в роботі запропоновано в напряму розширення благодійної діяльності (17,3 % загального рівня витрат у 2004 р.) шляхом зменшення витрат на оплату праці (18,4і матеріальних витрат (22,5
Рис. 2. Джерела надходжень фінансових ресурсів громадським організаціям
(у % до загальної суми)
Аналіз структури фінансових ресурсів неприбуткових організацій дає підстави вважати, що їх склад значною мірою обумовлений умовами оподаткування. В ході дослідження змін податкового регулювання неприбуткової діяльності зроблено висновок щодо неефективності механізмів їх практичної реалізації. Запропоновано внести зміни до проекту Податкового кодексу у напряму встановлення економічно обґрунтованих меж благодійної допомоги та введення альтернативності щодо її розрахункової бази в межах 4оподатковуваного прибутку або 0,2валового доходу для юридичних осіб та 10сукупного оподатковуваного доходу попереднього звітного року для фізичних осіб. Інші рекомендовані зміни полягають у стимулюванні надходжень від середнього і малого бізнесу, за рахунок платних послуг; досягненні урегульованості пасивних доходів; спрощенні механізму отримання податкових знижок при декларуванні доходів та перерахуванні коштів чи передачі майна неприбутковій організації; введенні спеціальної ставки ПДВ для операцій НПО. Проведене дослідження механізмів пільгового оподаткування неприбуткових організацій свідчить про те, що найбільш раціональним з них на етапі ринкових змін виступає звільнення законодавчо визначеного переліку видів діяльності цих організацій.
У розділі 3 „Методичні та економічні підходи до реформування фінансів неприбуткових організацій” на основі узагальнення світового досвіду визначено напрями підвищення ефективності функціонування фінансів неприбуткових організацій та виділено основні складові їх комплексного реформування.
Досвід функціонування фінансів неприбуткових організацій європейських країн та США враховано при обґрунтуванні пропозицій щодо реформування таких основних сфер: структурно-організаційна будова, податкове регулювання, міжнародне фінансове співробітництво, інформаційна політика.
Суть організаційних змін полягає, насамперед, у спрощенні структури неприбуткових організацій за рахунок позбавлення урядових неприбуткових організацій статусу державних. Це збільшить економічну обґрунтованість їх діяльності, зменшить можливості до зловживань та адміністративні витрати у секторі.
Головну увагу в реформуванні фінансів неприбуткових організацій зосереджено на формуванні їх внутрішньої фінансової бази шляхом утворення національних інституцій соціального інвестування та зростання недоторканого капіталу (ендавменту). Дослідження другого аспекту розкрило можливості розширення джерел ендавментів в Україні за рахунок ОВДЗ, спадків та пожертв.
Значним ресурсом поповнення фінансових ресурсів неприбуткових організацій є міжнародний капітал, в особливості приватні фонди. Прогнозне значення зростання темпів приватного капіталу складає 46або 12,3 трильйони доларів до кінця 2006 року. Дослідження умов надання міжнародних ґрантів показало, що залучення цих коштів в благодійну сферу стає можливим через законодавче закріплення та реалізацію принципів прозорості, відповідальності, економічної обґрунтованості у практиці вітчизняної благодійності.
Серед напрямів комплексного реформування фінансів неприбуткових організацій на основі узагальнення світового досвіду їх функціонування особливе значення належить умовам їх оподаткування. В рамках цього напряму синтезовано основоположні тези організації систем оподаткування неприбуткових організацій тринадцяти європейських країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок