Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ / сторінка 8

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Встановлено, що надання їм стимулюючого характеру забезпечується за рахунок пільгування основної діяльності та повного звільнення від оподаткування певних видів доходів, права ведення обмеженої комерційної діяльності, права на одержання пасивних доходів від операцій з капіталом, звільнення від оподаткування благодійних внесків, застосування інноваційних моделей оподаткування. Запропоновано покласти ці тези в основу податкового регулювання в Україні.
Найбільш перспективним механізмом стабілізації фінансових надходжень неприбуткових організацій в умовах ринкових перетворень є так звана „процентна філантропія”, запроваджена у багатьох країнах Центральної та Східної Європи (фонд процентних відрахувань в Польщі у 2004 р. – 60 млн. євро, в Угорщині у 2003 р. – приблизно 23 млн. євро, в Хорватії у 2003 р. – 2,5 млн. євро). На основі критичного аналізу угорської процентної моделі обґрунтовано доцільність її запровадження у вітчизняну практику оподаткування. Застосування цієї моделі є виправданим на етапі стабілізації власної фінансової бази неприбуткових організацій.
Завдання раціоналізації податкового навантаження на фінанси неприбуткових організацій знаходиться й у тісній залежності від низки аспектів державного регулювання. Серед таких, що справляють вплив на фінанси неприбуткових організацій та потребують змін, виділено по-перше, реформування бюджетних відносин у напряму зростання прозорості, контрольованості, прогнозованості бюджетних витрат у соціальній сфері. По-друге, реорганізація соціальної системи у напряму структурної та адміністративної спрощеності в тому числі за рахунок створення альтернативних форм соціальних фондів неприбутковими організаціями. По-третє, вдосконалення адміністрування обов’язкових платежів шляхом змін у державному регулятивному процесі.
Результативність фінансової діяльності неприбуткового сектора значною мірою обумовлена структурою їх фінансових ресурсів. В результаті кластерного аналізу фінансових потоків неприбуткових організацій (рис. ) встановлено напрями змін питомої ваги їх фінансових ресурсів. Серед них: зменшення надходжень фінансів з державних фондів, від господарської діяльності підприємств, установ, створених неприбутковими організаціями для виконання статутних цілей, з інших джерел фінансування; зростання частки кооперативного фінансування та надходжень за рахунок вітчизняної благодійності.
Рис. 3. Узагальнена кластерна структура доходів громадських організацій
Стабілізація позитивної динаміки надходжень фінансових ресурсів неприбутковим організаціям обумовлює доцільність прогнозування кількісних показників цього процесу. Такі розрахунки проведено на прикладі застосування параболічної моделі, в результаті чого одержане значення надходжень на 2005 р. складає 1663855,8 тис. грн. Головна мета прогнозних розрахунків надходжень і витрат неприбуткових організацій полягає у співвіднесенні їх з плановими показниками бюджетних витрат на соціально-правовий захист, що забезпечить повноту фінансування в цій сфері.
ВИСНОВКИ
У дисертації проведено теоретичне узагальнення та сформульовано науково обґрунтовані рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності функціонування фінансів неприбуткових організацій як важливого джерела надходжень до соціальної сфери. Отримані результати дозволяють зробити такі висновки.
1. На етапі ринкових змін актуалізується пошук нових схем соціального захисту. Чільне місце в системі забезпечення соціальних гарантій населення посідають фінанси неприбуткових організацій. Дефініцію „фінанси неприбуткових організацій” слід розглядати як систему економічних відносин щодо формування, розподілу й використання фінансових ресурсів неприбутковими організаціями для забезпечення визначених ними суспільно-значимих цілей.
2. Формування концепції фінансового розвитку неприбуткових організацій визначило необхідність теоретичного дослідження особливостей їх функціонування як суб’єкта фінансових відносин у порівнянні з іншими суб’єктами ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок