Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕВИЙ ДЕРЖАВНИЙ АПАРАТ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ І СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861 Р. В УКРАЇНІ (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Загрузка...

МІСЦЕВИЙ ДЕРЖАВНИЙ АПАРАТ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ І СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861 Р. В УКРАЇНІ (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
МІСЦЕВИЙ ДЕРЖАВНИЙ АПАРАТ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ І СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861 Р. В УКРАЇНІ (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Бартків Василь Павлович
УДК 51.74. (091)(477)
МІСЦЕВИЙ ДЕРЖАВНИЙ АПАРАТ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
І СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861 Р. В УКРАЇНІ
(ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних та правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор ЯРМИШ Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ, перший проректор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор ХАРИТОНОВ Євген Олегович,
Одеська національна юридична академія завідуючий кафедрою цивільного права
кандидат юридичних наук, доцент ЛОЗО В’ячеслав Іванович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, доцент кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн
Провідна установа – Інститут держави і права ім. В.М.Корець-кого НАН України, відділ історико-політо-логічних досліджень держави і права України (м. Київ)
Захист відбудеться " 16 " березня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий " 14 " лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З крахом світової системи командно-адміністративного, державно-розподільчого, мілітарного соціалізму ціла низка країн Центральної та Східної Європи постали перед необхідністю відродження засад ринкової економіки і правової держави, повернення викорененого інституту приватної власності. В умовах інформаційної революції, глобалізації суспільства про село і його потреби нерідко забувається, або воно перебуває в затінку інших проблем. У той же час, без успішно функціонуючого сільського господарства неможливо побудувати скільки-небудь успішну економіку країни в цілому. До того ж селянин, доведений до відчаю, може стати чинником великої соціальної напруги. Це довели і 1861-й, і 1905-й, і 1917-й, 1921-й, і 1929-й, і наступні роки вітчизняної історії.
Саме тому навколо аграрного питання точиться така затята політична боротьба в сучасній Україні. Процеси, пов’язані з прийняттям Земельного кодексу України, показали, який складний вузол економічних, соціальних, політичних протиріч зав’язався навколо аграрної проблеми в нашій державі. Справа реформування сільського господарства, правових основ його функціонування сьогодні багато в чому залежить від успішності правозастосовчої практики, від того, наскільки буква закону втілиться в конкретні суспільні відносини. У цих умовах гарантом, запорукою, основним дієвим інструментом забезпечення реалізації суспільних інтересів щодо перебудови відносин в аграрному секторі економіки є держава. Одним лише громадським інститутам подібні перетворення не під силу.
Успішна діяльність держави щодо забезпечення реалізації аграрної реформи неможлива без звернення до вітчизняного історичного досвіду. Якщо зважити на те, що змістом сучасних реформаторських процесів є відкриття шлюзів для ринку в сільському господарстві, то мусимо обов’язково враховувати уроки політико-правових процесів, пов’язаних з діяльністю місцевого державного апарату Російської імперії в Україні під час скасування кріпосного права. Те, як реалізовувались правові основи реформи, у великій, якщо не вирішальній, мірі визначалось діями державного апарату, в тому числі його низових ланок. Актуальність теми полягає і в тому, що її розробка створить можливість доповнити картину історії імперського державного апарату в Україні у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МІСЦЕВИЙ ДЕРЖАВНИЙ АПАРАТ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ І СЕЛЯНСЬКА РЕФОРМА 1861 Р. В УКРАЇНІ (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок