Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА РЕВЕНЮ ТА АГРУСУ І ПАСТ НА ЇХ ОСНОВІ

Загрузка...

ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА РЕВЕНЮ ТА АГРУСУ І ПАСТ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА РЕВЕНЮ ТА АГРУСУ І ПАСТ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
 
Cелютіна Галина Анатоліївна
УДК 620.2:003.121:635.48:634.725:664.404.9
ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА РЕВЕНЮ ТА АГРУСУ І
ПАСТ НА ЇХ ОСНОВІ
Спеціальність: 05.18.15 – товарознавство харчових продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківський державній академії технології та організації харчування Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:  кандидат технічних наук, доцент
Дубініна Антоніна Анатоліївна,
Харківська державна академія технології та організації харчування, завідувач кафедри товарознавства та експертизи товарів
Офіційні опоненти:  заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Жук Юрій Тимофійович,
Полтавський кооперативний інститут Укоопспілки, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
кандидат технічних наук, доцент
Дятлов Володимир Васильович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського, доцент кафедри товарознавства, митної справи та експертизи товарів і послуг
Провідна установа: Львівська комерційна академія Укоопспілки, кафедра товарознавства і торгівлі продовольчими товарами,
м. Львів
Захист відбудеться "26" червня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .088.01 Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий "25" травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михайлов В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перспективним напрямком розвитку виробництва продуктів харчування є забезпечення високого рівня їх якості. В даний час в усьому світі високу цінність представляють екологічно чисті продукти.
Недосконалі технології в промисловості і сільському господарстві, накопичення токсичних відходів у повітрі, воді і грунті призводять до погіршення стану природного середовища України, а отже, і рослинної сировини. Крім того, продовжується негативний вплив на екологію наслідків Чорнобильської аварії.
Виробництво “здорової” їжі надзвичайно актуально і постійно знаходиться в центрі уваги широкого кола фахівців, що займаються розробкою сучасних технологій виготовлення харчових продуктів і визначенням критеріїв їх якості. У зв’язку з тим, що біологічно активні речовини (БАР) рослин беруть участь в обмінних процесах і є чинниками нейтралізації і виведення контамінантів із клітин організму людини, важливою задачею є їх зберігання. З іншого боку, у продуктах харчування необхідно знижувати вміст шкідливих речовин, небезпека забруднення якими постійно зростає. Спектр таких контамінантів досить широкий. Найбільш небезпечними є солі важких металів, радіонукліди, нітрати, пестициди, мікотоксини. Вони здатні забруднювати сільськогосподарську сировину на різних етапах її розвитку і технологічної переробки, а в організмі людини – інкорпоруватися в клітинні структури і порушувати природні обмінні процеси, призводячи до важких захворювань.
Розробка й істотне збільшення виробництва продуктів харчування на основі рослинної сировини, що багата природними захисними факторами (каротиноїдами, вітаміном С, біофлавоноїдами, харчовими волокнами, мінеральними елементами), є важливою задачею. До таких видів сировини відносяться ревінь та агрус, які мають цінний набір БАР. Їх вирощують в Україні і вони є дешевою сировиною. Однак у переробній промисловості ця сировина практично не використовується. Причина цього – відсутність промислових технологій переробки ревеню та агрусу, що дозволяють одержати продукти високої якості. Тому проблема створення і впровадження у виробництво нових видів продуктів із ревеню та агрусу є сьогодні дуже актуальною.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА РЕВЕНЮ ТА АГРУСУ І ПАСТ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок