Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАЗУР ОЛЕНА ЄВГЕНІЇВНА
УДК 334.012.64(043.3)
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ
МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ
ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
 
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління,
Планування та регулювання економікою
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
СТОЛБУНЕНКО Наталія Миколаївна,
Одеський національний університет
ім.І.І.Мечникова
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
ГРИНЬОВА Валентина Миколаївна,
Харківський державний економічний
університет Міністерства освіти і науки
України, проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
ЛИСЮК Володимир Митрофанович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
заступник завідувача відділом
Провідна установа Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної
та прикладної економіки, м.Київ
Захист відбудеться 18 червня 2004р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 при Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ОДЕУ Міністерства освіти і науки України.
Автореферат розісланий 14 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Ковальов А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Стратегічним завданням соціально-економічного курсу реформ української держави є створення соціально-орієнтованої ринкової економіки з розвинутим приватним сектором. У даному контексті, а також враховуючи структурно-інноваційний напрям економічної трансформації суспільства, важливою складовою ринкових перетворень стає всебічний розвиток підприємництва, особливо такої його форми, як мале підприємництво. За відносно недовгий період свого існування в Україні малий бізнес став значним джерелом виробництва товарів та послуг, створення робочих місць на ринку праці, поповнення бюджету держави. Завдяки малим підприємствам певною мірою знизилась соціальна напруга в суспільстві, тому що збіднілі широкі верстви населення одержали можливість доступу до ресурсів та самостійного заробітку.
Незважаючи на те, що на сучасному етапі стан малого бізнесу в Україні характеризується як стійке зростання, за останні п’ять років спостерігається уповільнення темпів приросту малих підприємств. Ця негативна тенденція звужує використання переваг малого бізнесу для потреб суспільства і є перешкодою для прискорення економічного зростання в країні. Одним із шляхів подолання вищеназваної тенденції є формування системи динамічного розвитку малого підприємництва. Але, виходячи з досягнутих результатів розвитку малого бізнесу, система, яка сформована в Україні, недостатньо ефективна. Головною проблемою системи є відсутність дійового механізму реалізації її функцій, наявність якого розглядається як необхідна умова функціонування і основний критерій її ефективності. Ця проблема обумовлює необхідність пошуку та обґрунтування механізму розвитку малого бізнесу, відповідного потребам і умовам сучасного розвитку України.
Останнім часом в Україні проблеми формування малого підприємництва висвітлюються досить широким колом вчених та дослідників і є предметом дисертаційних досліджень. Серед них потрібно відзначити О.Барановського, П.Буряка, З.Варналія, Л.Воробйову, Л.Воротіну, В.Герасимчука, Л.Донець, Є.Журавльова, А.Загороднього, І.Комарницького, О.Крайника, О.Кужель, О.Кузьміна, С.Реверчука, Л.Чікалову та інших. Проте, незважаючи на безсумнівну цінність їх наукових розробок, теорія підприємництва не може вважатися завершеною. Зокрема, досі відсутні вичерпні науково-теоретичні дослідження механізму розвитку малого бізнесу як умови ефективного функціонування системи регулювання малого бізнесу на основі його представлення у вигляді єдиного цілого і одночасно сукупності структуроутворюючих елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок