Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геоекологічний моніторинг Карпатського регіону України як основа раціонального природокористування

Загрузка...

Геоекологічний моніторинг Карпатського регіону України як основа раціонального природокористування

Назва:
Геоекологічний моніторинг Карпатського регіону України як основа раціонального природокористування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Побігун Олена Володимирівна
УДК 911.9:502.175
Геоекологічний моніторинг
Карпатського регіону України як основа
раціонального природокористування
11.00.11 – конструктивна географія та раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук, професор, лауреат Державної премії СРСР в галузі географії
Адаменко Олег Максимович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри екології, директор науково-дослідного інституту екологічної безпеки і природних ресурсів
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри конструктивної географії та картографії
кандидат географічних наук, доцент
Чеболда Ігор Юрійович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри геоекології та методики
викладання екологічних дисциплін
 
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м.Київ
Захист відбудеться “11” листопада 2005 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “10” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Л.Ф.Дубіс


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для обґрунтування заходів, спрямованих на усунення негативних наслідків втручання людини в навколишнє природне середовище і покращання екологічної ситуації, розробки методів оптимізації природокористування з одержанням максимуму продукції при одночасному збереженні довкілля, необхідна організація реґіонального геоекологічного моніторингу.
Актуальність і невідкладність вирішення проблеми моніторингових досліджень полягають в тому, що в реґіоні хоча й існує ряд відомчих спостережних систем за станом довкілля, але вони не інтегровані в єдиний комплекс і не можуть ефективно виконувати узагальнюючу функцію оцінювання стану і рівня використання природних ресурсів, прогнозувати зміни і розробляти рекомендації для прийняття управлінських рішень щодо оптимізації господарської діяльності, природокористування і стану довкілля. Екологічний стан будь-якого об’єкту не може оцінюватися різнобічно без повного аналізу стану усієї території.
Створення інформаційного забезпечення розробки і підтримки управлінських рішень з метою раціонального використання є основною метою запропонованої технології. Важливими її складовими є автоматизація як процесів перетворення і подачі інформації, так і процесів переходу від одних понять до інших, тобто від процесів вибору якісно нової інформації до прийняття рішень.
Основою системи є банк екологічної інформації, що складається з даних системи геоекологічного моніторингу Карпатського реґіону України. На комп’ютері моделюється екологічний стан трьох компонентів природно-антропогенних геоекосистем (приземного шару атмосферного повітря, ґрунту і ґрунтових вод). Їх вибір зумовлений тим, що при визначенні ієрархії екостанів геосистем внаслідок забруднення хімічними елементами необхідно віддавати пріоритет насамперед тим компонентам, які мають контакти з живими організмами – приземним шарам атмосфери, ґрунтам, водному середовищу.
Основним принципом при створенні комп’ютерної системи геоекологічного моніторингу має бути фундаментальність, яка базується на використанні знань та інформації багатьох наук про екологічний стан довкілля.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Геоекологічний моніторинг Карпатського регіону України як основа раціонального природокористування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок