Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

Загрузка...

РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ / сторінка 12

Назва:
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,02 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Актуальність проблеми дослідження випливає з невідповідності існуючої організації освіти, змісту, методів і засобів навчання та виховання вимогам нової, високотехнічної цивілізації, яка вступає в інформаційне і комп’ютерне поле, в якому первинними чинниками стають знання, досвід, ціннісні орієнтації людини, її пізнавальна і пошуково-творча активність, готовність до неперервної освіти. Розбудова системи освіти в України вимагає переорієнтації загальноосвітньої середньої школи на цілеспрямоване і системне формування і розвиток зазначених вище якостей особистості, підсилення гуманістичної та гуманітарної спрямованості навчання і виховання.
2.
Вихідними принципами проблеми дослідження розвитку пізнавальної активності є положення про те, що основою розвитку навчання математики і фізики й виховання особистості є навчально-пізнавальна діяльність; діяльнісний підхід до процесу навчання, врахування того об’єктивно існуючого чинника, що рушійною силою процесу пізнання є внутрішні суперечності між зростаючою складністю, новизною завдань і вимогами до навчання, і принципами його диференціації та індивідуалізації.
3.
Системний підхід до аналізу навчальної діяльності учнів дозволив визначити методологічні, психолого-педагогічні і методичні засади з урахуванням особливостей взаємозв’язку і взаємозумовленості структурних компонентів: цільового, особистісно-опера-цій-ного, емоційно-вольового, контрольно-регуляційного й оціночно-результатив-ного. Зміст цих компонентів має специфічні навчальні функції, які підпорядковані кінцевій меті діяльності, і такий підхід дає можливість розробити об’єктивну модель процесу навчання основам наук у контексті розвитку пізнавальної активності школярів.
4.
Шкільний навчально-виховний процес розглядається як складний динамічний процес спільної діяльності вчителя і учнів, під час якого у свідомості школярів відбувається не просто дзеркальне, а активне відображення явищ і процесів навколишнього світу та причинних закономірних зв’язків між ними. Центральне місце у процесі навчання відводиться розвиткові пізнавальної активності школярів. Цей процес пов’язаний із багатьма чинниками, але його кінцевий результат оцінюється рівнем спільної діяльності учнів і вчителів, між якими існують тісні взаємозв’язки і взаємовплив, а діяльність кожного з них одночасно розвивається і вдосконалюється, проявляючи свій динамічний характер.
5.
Цілеспрямований розвиток пізнавальної активності в процесі навчання на основі модульно-розвиваючої технології суттєво підвищує міцність та якість знань учнів, сприяє свідомому засвоєнню системи фізико-математичних знань, надає результатам навчання практично значущого характеру, розвиває прийоми та властивості мислення, створює необхідні умови для розвитку в учнів творчого стилю мислення. створює необхідні умови для розвитку в учнів творчого стилю мислення, виховання в них відповідальності, сили волі, ініціативності, ерудиції, інтелектуальних і дослідницьких здібностей.
6.
Розроблена теоретично та експериментально обгрунтована концепція розвитку пізнавальної активності школярів у процесі вивчення основ наук, яка включає а) вихідні принципи і критерії розвитку пізнавальної активності учнів; б) рівні (репродуктивний, реконструктивний, творчий) розвитку пізнавальної активності; в) психолого-педагогічні закономірності управління пізнавально-навчальною діяльністю; г) організаційні форми, методи, прийоми і засоби активізації пізнавальної діяльності і розвитку пізнавальної активності; д) систему контролю й оцінювання результатів навчально-виховної діяльності учнів.
7.
Ефективність і результативність розвитку пізнавальної активності учнів у процесі навчання математики і фізики забезпечується завдяки активізації методів навчання в умовах раціонального поєднання організаційних форм навчання на основі нових технологій навчання, закріплення і вдосконалення навчально-пізнавальної діяльності через систему пізнавальних завдань, розв’язання яких потребує використання модульного підходу до навчання і виховання, мотивації пізнавальної діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок