Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

Загрузка...

РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,02 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Їх активне застосування у процесі формування систем фізико-математичних понять можливе лише після того, як учні усвідомлять їх значення і смисл, набудуть умінь знакової діяльності.
6.
Формування теоретичних систем понять при вивченні математики і фізики можливе лише на основі “бачення” цілісного процесу і перспектив розвитку основних фізико-математичних понять. Це полегшується використанням змістовних і процесуальних моделей навчання і синхронної діяльності вчителя та учнів.
7.
Справжня науково-творча понятійна діяльність можлива після того, як в учнів будуть сформовані абстрактні інваріанти основних систем понять курсів математики і фізики, а, значить, вони зможуть використовувати у навчанні продуктивні функції цих знань. Домогтися цього на більш ранніх етапах навчання можна за умові інтенсифікації процесу навчання і раціоналізації його методичного забезпечення.
8.
Системне і функціональне засвоєння фізико-математичних понять слугує основою формування наукового світогляду і стилю мислення школярів. Механізмом включення понять у структуру світогляду є категорійний синтез, світоглядне, методичне і практичне осмислення учнями його результатів, а підсумком – конкретний прояв і застосування знань, умінь, переконань у навчальній і практичній діяльності.
Найважливішими чинниками практичного втілення даної концепції розвитку пізнавальної активності школярів є: а) повноцінна реалізація обраних методологічних підходів; б) орієнтація на сучасні вимоги суспільства і загальні теоретичні системи понять як укрупнені дидактичні одиниці навчання і на діалектичний метод їх формування; в) посилення ролі розширення функцій теорії і символіко-графічних засобів у процесі формування систем фізико-математичних понять; г) інтенсифікація процесу формування систем понять при вивченні математики і фізики з метою підвищення їх функціональності розвитку особистості школярів; д) мотивація потреб учіння та активізація понятійно-теоретичної діяльності учнів.
Крім того, проблема управління розвитком пізнавальної активності і навчально-пізнавальною діяльністю учнів не може бути задовільно розв’язана без використання моделі процесу навчання, яка всебічно і грунтовно аналізується в дисертації з точки зору застосування проблемно-розвиваючої технології навчання.
У другому розділі “Експериментальне дослідження розвитку пізнавальної активності старшокласників” всебічно і грунтовно розглянуті психолого-педагогічні умови та шляхи розвитку пізнавальної активності школярів у процесі вивчення фізики і математики у старших класах загальноосвітньої середньої школи в умовах диференціації та інтеграції навчання: загальна характеристика системи роботи вчителя-предметника з активізації пізнавальної діяльності учнів; спонукання в учнів інтересу до математики і фізики і розуміння учнями навчального матеріалу як умова активізації їх пізнавальної діяльності; формування пізнавальних інтересів як засіб розвитку пізнавальної активності. Описана організація та основні етапи педагогічного експерименту, обговорені і проаналізовані його результати.
Система роботи вчителя-предметника з активізації пізнавальної діяльності учнів дає змогу виявити структуру його діяльності, орієнтовану на розвиток пізнавальної активності учнів. Цю проблему можна успішно розв’язати лише на основі використання принципу системності, який і було застосовано у нашому дослідженні.
В основу системи роботи вчителя-предметника з розвитку пізнавальної активності учнів ми поклали особистісно-діяльнісний підхід, який об’єднує всі елементи системи в єдине ціле.
Смислоутворюючу основу діяльності учня складають його внутрішні спонукання, внутрішні стимули, які є результатами зв’язків і відносин учня з предметним середовищем, що виникає в його діяльності. Мотиви, які спонукають до набуття знань, можуть бути різні: соціальні, моральні, пізнавальні, а також спілкування та самовиховання. Серед усіх мотивів навчання й учіння найбільш дієвим слід вважати інтерес до предмета (математики і фізики).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ШКОЛЯРІВ СТАРШИХ КЛАСІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок