Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ДЕФЕКТНОЇ СТРУКТУРИ КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНОГО ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ЧАСТКАМИ, В ПРОЦЕСІ ПРИРОДНОГО СТАРІННЯ

Загрузка...

ЕВОЛЮЦІЯ ДЕФЕКТНОЇ СТРУКТУРИ КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНОГО ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ЧАСТКАМИ, В ПРОЦЕСІ ПРИРОДНОГО СТАРІННЯ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ДЕФЕКТНОЇ СТРУКТУРИ КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНОГО ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ЧАСТКАМИ, В ПРОЦЕСІ ПРИРОДНОГО СТАРІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНIВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
IМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ГУЦУЛЯК
ТАРАС ГРИГОРОВИЧ
УДК 548.734
ЕВОЛЮЦІЯ ДЕФЕКТНОЇ СТРУКТУРИ КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНОГО ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ЧАСТКАМИ, В ПРОЦЕСІ
ПРИРОДНОГО СТАРІННЯ
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
Чернiвцi – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики твердого тіла Чернівецького
національного університету імені Юрія Федьковича.
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Раранський Микола Дмитрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри фізики твердого тіла
Офiцiйнi опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Кладько Василь Петрович
Інститут фізики напівпровідників НАН України,
м. Київ, завідувач відділом
доктор фізико-математичних наук, професор
Венгренович Роман Дмитрович
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри загальної фізики
Провідна організація: Iнститут металофізики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 “ верессня 2003р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 22.08.2003р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Курганецький М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Дисертація присвячена дослідженню методами Х-променевої дифракції та внутрішнього тертя впливу високоенергетичного електронного і гамма-опромінення на ступінь структурних змін у кремнії в процесі природного старіння.
Дія жорсткого опромінення на напівпровідникові кристали призводить до утворення в них радіаційних дефектів (РД). Ступінь радіаційного пошкодження визначається, з одного боку, внутрішніми факторами (спосіб отримання кристалу, природа домішок, і т.д.), з другого – зовнішніми (енергія, доза і вид частинок, що бомбардують матеріал, інтенсивність, тривалість опромінення, температура і т.д.), а також просторовим розподілом утворених РД. Врахування усіх цих факторів є важкою і поки що не вирішеною задачею. Генеровані при опроміненні кремнію первинні РД є термічно нестабільними і достатньо рухливими. В процесі міграції по кристалу вони можуть анігілювати або утворювати більш стабільні комплекси як один з одним, так і з кількома атомами домішок. У результаті цього ступінь пошкодження опроміненого матеріалу в значній мірі визначається вторинними процесами, які залежать від ряду внутрішніх та зовнішніх факторів. Внаслідок різноманітності вторинних процесів сучасний стан теорії не дозволяє на основі лише одних розрахунків зробити висновок про природу введених опроміненням РД. Основна роль у вирішенні цього питання належить експериментальним дослідженням.
Переважна більшість макроскопічних властивостей кристалу визначається статичними (усередненими) характеристиками реальної структури. Тому важливого значення набуває розширення можливостей Х-променевих дифрактомет-ричних методів дослідження ступеня дефектності кристалічної структури напівпровідникових кристалів, яке полягає у використанні не тільки традиційних підходів при дифракції Х-променів за Бреггом і Лауе, але й у використанні методів Х-променевоакустичної взаємодії та методів внутрішнього тертя. Періодичність деформацій акустичної стоячої поперечної хвилі дозволяє провести наочний і послідовний аналіз закономірностей дифракційного розсіяння Х-променів на де-фектах в кристалах.
У той самий час, встановлення фізичної природи і механізмів змін механічного (температурного) спектру поглинання пружної енергії в кристалах з різним типом дефектів суттєво доповнює якісну й кількісну інформацію про реальні спотворення кристалічної гратки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ДЕФЕКТНОЇ СТРУКТУРИ КРЕМНІЮ, ОПРОМІНЕНОГО ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ЧАСТКАМИ, В ПРОЦЕСІ ПРИРОДНОГО СТАРІННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок