Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Загрузка...

ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ / сторінка 7

Назва:
ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Завдяки переконливому публіцистичному слову, підкріпленому документальною аргументацією, реанімується правда про вітчизняну драматичну історію, ламаються стереотипи, руйнуються догми, публічно визнаються помилки.
12. Водночас, як показують численні факти, свідомість пересічного громадянина молодої незалежної держави з немалими труднощами позбувається нав’язаних совєтською історіографією уявлень, проте керівництво держави не завжди робить належні висновки з уроків історії. Звідси відповідальна місія публіцистики: реабілітуючи істину, знаходячи неспростовні історичні аргументи, об’єктивно аналізувати причини наших прорахунків і тим самим допомагати суспільству, яке прагне самоорганізуватися в життєздатну соціальну, політичну й економічну структуру, в реальну, а не декларовану, демократичну, правову, конкурентоздатну систему, яка б, не відмовляючись од своїх ідеалів, зуміла врешті-решт розкрити власний невикористаний потенціал.
13. Сучасність ставить до історичної публіцистики нові вимоги. Вона вже не є суто пропагандистською, викривальною. Сьогодні її завдання — не просто оприлюднювати заборонені комуністичним режимом факти й документи, а якомога глибше аналізувати явища, застосовуючи системний підхід, екстраполювати їх на майбутнє, привчати читача самостійно мислити. Історико-політична банальність, коли йдеться про публіцистичну майстерність, нині не спрацьовує. Люди стомлені економічними негараздами, станом невизначеності, їм, як ніколи раніше, потрібні чіткі орієнтири, впевненість у правильності обраного шляху. А отже, перед публіцистикою, історичною зокрема, постають завдання, які ще десять років тому залишалися на узбіччі журналістських зацікавлень.
14. Одне з таких завдань — поширення демократичної культури у суспільстві на противагу залишкам політичних стереотипів та ідеологічних настанов, що насаджувалися тоталітарним державним механізмом. Історичний досвід багатьох країн доводить: тільки самовитворення суверенного мислення, органічного відчуття свободи приводить до формування національної свідомості як чинника самоорганізації особистості. Україна регресуватиме без широкого розвитку культури, без адекватного реагування на світові культурні цінності та запити сучасника
Від культурної самоорганізації — до політичної. Саме такий напрям розвитку суспільства приведе до створення повноцінної політичної нації. Сприяти цим процесам — актуальне завдання історичної публіцистики .
15. У наш час історична публіцистика є також одним із ефективних механізмів спілкування зі світом. Саме вона має широкі можливості для створення привабливого іміджу України, розвіювання історичних упереджень щодо неї. Певна річ, йдеться не про примітивне захвалювання чи самомилування, а відкриття світові країни з тисячолітньою культурою, про яку йому через історичні причини нічого не було відомо, про демонстрацію світовій спільноті своїх мистецьких, науково-технічних досягнень, здобутків у фундаментальних дослідженнях, що стали вагомим внеском у розвиток земної цивілізації, але зухвало реквізувалися поневолювачами. Цей тематичний аспект публіцистики допомагатиме інституціям громадянського суспільства виробляти ефективну систему заходів, що сприятимуть цивілізованому входженню України в XXI століття, перетворенню її на могутню, авторитетну державу.
ОСНОВНІ АВТОРСЬКІ ПУБЛІКАЦІЇ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Романчук О. Озирнутися в майбутнє: Полемічні роздуми. — Львів: Каменяр, 1989. — 62 с.
Романчук О. Ультиматум. Хроніка одного конфлікту між Раднаркомом РРФСР і Центральною Радою. — К.: Знання, 1990. — 64 с. 
Рец.: Павленко І. Ультиматум // Літературна Україна. — Київ, 1991. — 11 лип.
Романчук О. На порозі Надцивілізації. Роздуми про майбутнє — Львів: Світ, 1991. — 216 с. (У співавторстві з В. Кузьменком).
Романчук О. На порозі Надцивілізації. Системний аналіз актуальних проблем сучасності, соціальне прогнозування та футурологія. — Львів: Універсум, 1998.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок