Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Загрузка...

ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,46 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
Романчук Олег Костянтинович
УДК 070 (09) (477)
ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ
ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ
ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
Спеціальність 10.01.08 — журналістика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ШКЛЯР Володимир Іванович,
завідувач кафедри міжнародної журналістики
Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЛИЗАНЧУК Василь Васильович,
завідувач кафедри телебачення і радіомовлення факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка;
кандидат філологічних наук, професор
МУКОМЕЛА Олександр Гнатович,
кафедра міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ “КПІ”,
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Захист відбудеться “23” квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-119, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського Національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-33, вул. Володимирська, 58.
 
Автореферат розісланий “20” березня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук,
професор В.Ф.ІВАНОВ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зважаючи на специфіку нашого минулого, зокрема на тривалий період бездержавності, українську історичну публіцистику (цим терміном ми користуємось для позначення публіцистичних виступів з історичної тематики) — давню й сучасну — правомірно розглядати як системний процес реабілітації істини. Адже упродовж століть зусиллями численних поневолювачів український народ був залишений наодинці з незнанням, йому нав’язувалися чужі ідеї, тенденційні оцінки, від нього приховувалося все, що могло сприяти утвердженню національної самосвідомості.
Тому резонансним вибухом у середині вісімдесятих років прозвучали у вітчизняній пресі публікації про викреслені з офіційної історії події, про замовчуваних видатних українців — політиків, діячів науки, культури, освіти, мистецтва. З небуття зринали евфемічно названі “призабутими” постаті, які є гордістю нації і які були знані лише за кордоном.
Оскільки на той час офіційна історія виявилася неспроможною сказати правду про наше минуле, цим змушена була зайнятись оперативніша і вільніша за суттю публіцистика. Саме вона (історична публіцистика) першою взяла на себе місію усунути історичні провали в людській пам’яті, розчистити дорогу істині.
Власні спостереження, аналіз публіцистичної творчості останніх років приводять до висновку, що автори, піддаючись зрозумілій ейфорії від здобуття Україною незалежності, здебільшого керувалися емоційним ресурсом — позитивним чи негативним — при інтерпретації історичних явищ. В той же час перед сучасною публіцистикою, у нашому випадку — перед історичною публіцистикою, яка є важливою складовою системи розкриття сутності нашого минулого, самоорганізації посттоталітарного суспільства в суспільство громадянське, постають нові завдання. Окреслити їх коло, пріоритетність, виявити та проаналізувати системні зв’язки між історичними фактами, подіями нинішніми та давніми, позиціями і діями осіб, що творили і творять історію, — таким було завдання дисертаційного дослідження.
На основі достатньо широкого матеріалу — публіцистичної творчості двадцятих — тридцятих років XX ст. і сучасного періоду, історичних, суспільно-політичних досліджень та архівних документів, що становлять джерельну базу даної праці, простежено роль публіцистики, передусім історичної, як складової частини системи державотворення і процес становлення громадянського суспільства в Україні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ІСТОРИЧНА ПУБЛІЦИСТИКА ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ ТА САМООРГАНІЗАЦІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок