Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ

Загрузка...

ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ

Назва:
ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сивульська Наталія Миколаївна
УДК 336.14
ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Огородник Сава Якович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів | Офіційні
опоненти | доктор економічних наук, доцент
Кириленко Ольга Павлівна,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри казначейської справи | кандидат економічних наук, доцент
Ляшенко Юрій Іванович,
Національна академія державної податкової служби України, м. Ірпінь, заступник завідувача кафедри податкової політики і оподаткування, перший проректор | Провідна
установа | Інститут економічного прогнозування НАН України, відділ бюджетного та фінансового прогнозування, м. Київ |
Захист відбудеться "20" лютого о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розісланий: "20" січня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поддєрьогін А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інститут місцевого самоврядування почав формуватись в Україні з проголошенням незалежності держави. Право на існування цього інституту закріплене у Європейській Хартії місцевого самоврядування, до якого Україна приєдналась у листопаді 1996 року. Становлення інституту місцевого самоврядування в Україні свідчить про обрання курсу на проведення процесу децентралізації фінансових відносин. Здійснення вказаного кроку поклало на державу зобов’язання з розбудови локальних фінансових систем.
Основним питанням, що постає перед територіальними громадами на даний час, є фінансове забезпечення виконання програм, віднесених до повноважень органів влади місцевого рівня. Для системи місцевих фінансів України була характерна недостатність доходної бази місцевих бюджетів та наявність суттєвих проблем, які гальмують її нарощування внаслідок недосконалості бюджетного законодавства та недостатньої урегульованості міжбюджетних відносин.
В напрямі вирішення вказаних недоліків вже зроблено ряд суттєвих кроків шляхом провадження бюджетної реформи в Україні. Однак, значна кількість важливих питань щодо процесу виконання місцевих бюджетів залишається невирішеними. Насамперед – це забезпечення реальної фінансової бази для виконання делегованих державних повноважень, а також самостійності бюджетів базового рівня шляхом подальшого адаптування формульного методу розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів до рівня міст районного значення, селищ та сіл; реальний поетапний перехід до паралельної системи складання і затвердження бюджетів на всіх рівнях; надання більшої ваги місцевим податкам та зборам у структурі надходжень місцевих бюджетів через зняття необґрунтованих обмежень у сфері законодавства. Всебічного аналізу та вивчення потребує питання касового обслуговування місцевих бюджетів при запровадженні казначейської системи їх виконання.
Значний внесок у вивчення питань бюджетного процесу і, зокрема, виконання місцевих бюджетів зробили вітчизняні вчені Й.Бескид, С. Буковинський, О.Василик, І.Д’яконова, А.Єпіфанов, О.Кириленко, В.Кравченко, І.Луніна, Ю.Ляшенко, С.Огородник, В.Опарін, І.Радіонова, М.Романів, І.Сало, В.Суторміна, В.Федосов, В.Шевчук, С.Юрій, а також зарубіжні – Б.Аллан, Ш.Бланкарт, Боді Зві, Мертон Роберт, Дж.Е.Стігліц, Ж.Марку, Шері Е.Емблі. У зв’язку з подальшим проходженням бюджетної реформи в Україні та виникненням нових взаємовідносин у бюджетній системі, виникає необхідність подальшого поглиблення вивчення вказаних питань.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок