Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЗАКАРПАТТЯ

Загрузка...

ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЗАКАРПАТТЯ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЗАКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
ХИМИНЕЦЬ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 33 (477.87) + 332.142.6 : 504.062.2
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ
ЗАКАРПАТТЯ
Спеціальність 08.08.01 - економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАНУ
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
Член-кореспондент НАН України
ДОРОГУНЦОВ Сергій Іванович
Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України,
голова
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділом регіональних проблем використання і охорони земельних ресурсів
доктор економічних наук, професор Лендєл Михайло Андрійович, Ужгородський національний університет, професор кафедри економіки, менеджменту і маркетингу
Провідна установа:
Інститут економіки НАНУ України, відділ ресурсного потенціалу агропромислового комплексу, м.Київ
Захист відбудеться “10” лютого 2003 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розіслано “24”грудня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І.Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку цивілізації природне середовище “працює на межі” своїх біологічних можливостей щодо забезпечення умов життєдіяльності людини. Це зумовлено, в першу чергу, тим, що природні системи та швидкість їх відтворюваності мають свої граничні обмеження, а техногенний тиск на них з року в рік зростає за експоненціальними законами.
Останні десятиліття вплив людини на природу став особливо великим, фактично неконтрольованим та й у багатьох випадках непрогнозованим. Цілком зрозуміло, що розв'язати екологічні проблеми тільки через розробку і впровадження екологічно чистих та ресурсозберігаючих технологій вже не- можливо. У багатьох дослідженнях констатується, що розпочатий процес втручання в природне середовище обернувся негативними наслідками: неухильно погіршується стан довкілля, виснажуються сировинні і енергетичні ресурси, безперервно зменшуються площі орних земель, лісів, об'єми прісної води на одну людину, з'являються нові масштабні проблеми – глобальна зміна клімату, озонові вікна, радіоактивні відходи, нові захворювання тощо. Окреслені тенденції та можливі наслідки катастрофи, що насувається, змушують суспільство на початку ХХI століття замислитися над проблемами пошуку радикальних змін пріоритетів свого соціально-економічного розвитку.
У розробку наукової проблематики, пов'язанної із запровадженням ідеї та принципів сталого розвитку в Україні, значний внесок зробили: Балацький О.Ф., Бистряков І.К., Борщевський П.П., Данилишин Б.М., Добряк Д.С., Дорогунцов С.І., Дяченко Я.Я., Коваль Я.В., Лисецький А.С., Мельник Л.Г., Мішенін Є.В., Міщенко В.С., Новаковський Л.Я., Паламарчук О.М., Пила В.І., Погребняк П.С., Позивайло Ю.М., Трегобчук В.М., Туниця Ю.Ю., Туркевич І.В., Харічков С.А., Хачатуров В.С., Хвесик М.А. та багато інших вчених.
Принципи сталого розвитку світової спільноти вперше задекларувала Конференція ООН з природного середовища й розвитку, що відбулася у червні 1992 року в Ріо-де-Жанейро, на якій ухвалили вважати головним при запровадженні концепції сталого розвитку реалізацію такого соціально-економічного стану, який би виключав незворотні негативні зміни в навколишньому середовищі. Такий підхід відкидає ідею монополізму людини у природі, яка безперервно утверджувалась упродовж всього існування людства на планеті Земля.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЗАКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок