Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація адаптаційних можливостей людини у психофізіологічному забезпеченні діяльності

Загрузка...

Оптимізація адаптаційних можливостей людини у психофізіологічному забезпеченні діяльності

Назва:
Оптимізація адаптаційних можливостей людини у психофізіологічному забезпеченні діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,67 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Методики исследования и диагностики функционального состояния и ра
ботоспособности человека-оператора в экстремальных условиях : Сб


ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
КОКУН Олег Матвійович
УДК: 159.938
Оптимізація адаптаційних можливостей людини у психофізіологічному забезпеченні діяльності
19.00.02 – психофізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ - 2004
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Науковий консультант: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук, професор Максименко Сергій Дмитрович, директор Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент Малхазов Олександр Ромуальдович, Київський інститут внутрішніх справ МВС України, професор кафедри психолого-педагогічних основ роботи з персоналом ОВС України;
доктор психологічних наук, професор Носков Володимир Іванович, ректор Інституту управління (м. Донецьк);
доктор біологічних наук, професор Макаренко Микола Васильович, Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України (м. Київ), провідний науковий співробітник відділу фізіології головного мозку.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна МОН України, кафедра прикладної психології.
 
Захист відбудеться “25” січня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “23” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОГО
ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Актуальність ефективного вирішення проблеми психофізіологічного забезпечення соціально пріоритетних видів діяльності зростає в Україні з кожним роком. Адже постійно збільшуються вимоги різних видів професійної та навчальної діяльності, змінюються умови їх виконання, з’являються нові види діяльності, зростає інформаційний потік. Вплив згаданих факторів часто перевищує наявні адаптаційні можливості людини, що призводить до різноманітних порушень в її професійній та соціальній сферах, виникнення нервово-психічних та психосоматичних розладів. Тому оптимізацію адаптаційних можли-востей людини можна вважати одним з найперспективніших напрямів психофізіологічного забезпечення діяль-ності, реалізація якого могла би значною мірою попередити та виправити вказані негативні тенденції.
Можна констатувати, що проблема психофізіологічного забезпечення діяльності нині недостатньо розроблена і в теоретико-мето-дологічному, і в практично-впроваджувальному аспектах. Дослідження за цією проблематикою (Ю.П. Горго, Л.Г. Дикої, Ю.М. Забродіна, О.В. Карпенко, А.М. Карпухіної, М.С. Корольчука, М.В. Макаренко, В.І. Осьодло та ін.) майже виключно були пов'язані з забезпеченням діяльності операторів та військових спеціалістів. Лише порівняно недавно (останні 10 - 20 років) почали з'являтися дослідження, пов'язані з забезпеченням навчальної діяльності учнів та студентів.
Також, слід відзначити, що зміст психофізіологічного забезпечення діяль-ності не є усталеним. Здебільшого його розуміють як систему заходів, спрямовану на збільшення ефективності та надійності діяльності за рахунок контролю, прогнозування та корекції стану людини. Та при такому підході, як правило, залишаються поза увагою дезадаптаційні фактори соціально-побутового, соціального-психологічного, мотиваційного та інших рівнів, вплив яких може зробити неефективними спроби поліпшити діяльність людини тільки завдяки врахуванню і впливу переважно на енергетичні характеристики її стану. Наслідком цього стають два основних недоліки:
·
перший – розроблені для окремих видів діяльності методичні процедури щодо їх психофізіологічного забезпечення виявляються непридатними для інших видів діяльності;
·
другий – це спрямованість тільки на якийсь окремий аспект (рівень) забезпечення діяльності, без врахування впливу дезадаптаційних факторів інших рівнів, вплив яких значно знижує ефект застосування окремих методів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: Оптимізація адаптаційних можливостей людини у психофізіологічному забезпеченні діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок