Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ Імпульсного ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ

Загрузка...

ВЗАЄМОДІЯ Імпульсного ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ Імпульсного ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,16 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І. МЕЧНІКОВА
УДК 662.215.4:541.15
ЧЕРНАЙ
Анатолій Володимирович
ВЗАЄМОДІЯ Імпульсного ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ
01.04.17 – Хімічна фізика, в тому числі фізика горіння та вибуху
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико–математичних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор кафедри будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету
Соболєв Валерій Вікторович.
Офіційні опоненти:
- доктор фізико–математичних наук, професор Шевчук Володимир Гаврилович, професор кафедри загальної та хімічної фізики, декан факультету інформаційних технологій Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова;
- доктор фізико–математичних наук, професор Попов Євген Гаврилович, завідувач кафедри фізики Дніпропетровського державного аграрного університету;
- доктор фізико–математичних наук, професор Моісеєнко Василь Миколайович, завідувач кафедри оптоелектроніки Дніпропетровського національного університету.
Провідна установа: Інститут проблем хімічної фізики Російської академії наук (м. Черноголовка, Моск. обл.).
Захист відбудеться "_25___" квітня 2003 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.01 при Одеському національному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера, 27, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий "_6___" березня_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради О.П.Федчук

Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вивчення закономірностей фізико–хімічних процесів, які протікають при лазерній дії на вибухові речовини (ВР), набуває в останній час усе більшу актуальність. Їх розвиток зумовлений як чисто науковим інтересом до явища збудження швидкої реакції у вибухових речовинах, так і практичними запитами ряду галузей промисловості. Використання лазерного випромінювання з метою дослідження процесів запалювання ВР дозволяє проводити експерименти при суворо контрольованих параметрах, стежити за їх розвитком у часі при різноманітних зовнішніх умовах. На відміну від традиційних видів дії на ВР, що використовуються (удар, тертя, укол, вогонь і т. інш.) параметри лазерної дії можна виміряти з великою точністю, а також змінювати у широкому інтервалі. Так, наприклад, при використанні імпульсних оптичних квантових генераторів (ОКГ) тривалість лазерного імпульсу можна варіювати в межах від 10-3 с до 10-9 с. Реалізувати імпульси дії, які коротші за 10-6 с іншими способами неможливо, а тому метод лазерного запалювання відкриває нові можливості для більш повного дослідження механізму ініціювання хімічної реакції у конденсованих ВР.
Незважаючи на велику кількість фундаментальних досліджень, виконаних Є.І.Олександровим, Ю.Ф.Карабановим, Б.М.Бришом та інш., механізм запалювання залишився не виясненим як для бризантних ВР, так і первинних ініціюючих вибухових речовин (ІВР). Достовірною є гіпотеза, згідно з якою запалювання ВР виникає завдяки розігріванню оптичних мікронеоднорідностей. Проте виявлена Дж.Т.Хаганом та Є.І.Олександровим висока чутливість азидів свинцю, срібла, кобальту до дії лазерних моноімпульсів наносекундної тривалості не пояснюється класичною теорією осередкового запалювання. Тому, дослідження, спрямовані на виявлення механізму лазерного запалювання ВР, є актуальними.
Практичним використанням лазерного запалювання може бути створення оптичних систем ініціювання вибухових зарядів (ОПСІН), робота яких базується на передачі по світлопровідній мережі енергії лазерного імпульсу до виконавчих елементів – оптичних капсуль–детонаторів (ОКД).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ Імпульсного ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок