Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОНЕТИ Д.ПАВЛИЧКА. ПОЕТИКА ЖАНРУ

Загрузка...

СОНЕТИ Д.ПАВЛИЧКА. ПОЕТИКА ЖАНРУ

Назва:
СОНЕТИ Д.ПАВЛИЧКА. ПОЕТИКА ЖАНРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
IМЕНI М. П. ДРАГОМАНОВА
САВЧИН Тетяна Олександрівна
УДК 883.04-193.3
СОНЕТИ Д.ПАВЛИЧКА. ПОЕТИКА ЖАНРУ
10.01.01 - українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 1999
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету іменi Володимира Гнатюка, Мiнiстерство освiти України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор ГНІДАН Олена Дмитрівна
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор ГУЛЯК Анатолій Борисович, Нацiональний педагогiчний унiверситет iменi М.П. Драгоманова, професор кафедри української літератури
кандидат філологічних наук, доцент КОРНІЙЧУК Валерій Семенович, Львівський університет іменi І.Франка, доцент кафедри української лiтератури
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра iсторiї української літератури ХХстолiття, Мiнiстерство освiти України, м. Київ.
Захист відбудеться 28 сiчня 2000 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 в Національному педагогічному університеті іменi М.П. Драгоманова:
01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету іменi М.П. Драгоманова: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 27 грудня 1999 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П. Гальона
Актуальність дослідження. Останнім часом з’явилося чимало праць про специфіку окремих жанрових форм (модифікацій та різновидів), їх розвиток, про формування системи жанрів як структурно-організуючого начала. Отже, є основа для аналізу жанрових форм доробку творчої індивідуальності, вивчення типології жанрових систем літературних епох, зокрема й системи сонетного жанру, який, з огляду на своє 700-літнє існування, зазнав кардинальних змін у формі і змісті. І все ж традиційними залишаються справедливі нарікання на недостатню теоретичну розробку національної природи сонета.
Заслуги Д. Павличка у відродженні і збагаченні жанру сонета, наповненні його свіжими громадсько-інтимними настроями, філософськими мотивами досить вагомі. Сонетний доробок Д. Павличка являє собою цінний матеріал і для характеристики політики, культури і загальної атмосфери в Україні у роки більшовицьких репресій, застою і відродження. На жаль, наукові дослідження далеко не адекватні постаті Д. Павличка і тій ролі, яку відіграв він у духовному збагаченні нації; фактично, немає ще спеціального дослідження про жанрову специфіку й структуру сонета як оригінальної й самодостатньої естетичної системи. Переважна більшість праць написана в радянський час, коли художні трактування подавалися в ідеологічно або політично керованому варіанті, наукові рецепції залежали від конкретних політичних доктрин та цінностей, а естетичні акценти поступалися існуючим політичним домінантам.
Таким чином, спроба проаналізувати художню реальність, образну динаміку мистецького світу Д. Павличка крізь призму рівня довершеності твору, ступеня розробленості його структурно-композиційних засад, органічності й самобутності концептуальних векторів, відповідності художньої практики митця його літературно-естетичним уподобанням та пріоритетам, концептуального та архітектонічного розвитку художника є актуальною.
Наукова новизна дисертації. Критичний аналiз літератури, дотичної тією чи іншою мірою до досліджуваної проблеми, свідчить про недостатню увагу дослідників до сонетарію Д. Павличка. У дисертацiї використано підходи новітніх теорій, передусім психоаналізу, рецептивної естетики, герменевтики, запропоновано концепцію внутріжанрової типології сонетних циклів Д. Павличка, розкрито принципи циклізації, традицій та новаторства, жанрову специфіку павличківського сонета, дискурс сонетного мислення поета, окреслено сукупність ознак організації конкретного твору, де кожний сеґмент і компонент має своє естетичне місце і вагу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СОНЕТИ Д.ПАВЛИЧКА. ПОЕТИКА ЖАНРУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок