Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “НАУКОВІ ОСНОВИ ОБ'ЄМНОГО МОДЕЛЮВАННЯ І МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТИХ ГІРНИЧИХ РОБІТ”

“НАУКОВІ ОСНОВИ ОБ'ЄМНОГО МОДЕЛЮВАННЯ І МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТИХ ГІРНИЧИХ РОБІТ”

Назва:
“НАУКОВІ ОСНОВИ ОБ'ЄМНОГО МОДЕЛЮВАННЯ І МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТИХ ГІРНИЧИХ РОБІТ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,88 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШОЛОМИЦЬКИЙ Андрій Аркадійович
УДК 622.1:528
“НАУКОВІ ОСНОВИ ОБ'ЄМНОГО МОДЕЛЮВАННЯ І МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТИХ ГІРНИЧИХ РОБІТ”
05.15.01 -Маркшейдерія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті (м. Донецьк).
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Могильний Сергій Георгійович, завідувач кафедри геоінформатики і геодезії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Бакка Микола Терентійович, декан гірничо-екологічного факультету, завідувач кафедри геотехнологій і промислової екології Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Житомир).
доктор технічних наук, професор Зеленський Олександр Семенович, завідувач кафедри інформатики і інформаційних технологій Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг).
доктор технічних наук, професор Федоренко Павло Йосипович, завідувач кафедри маркшейдерії Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг).
Провідна установа:
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркшейдерії (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “10” березня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 80000 Донецьк, вул. Артема, 58, I навч. корпус, ВАЗ
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (80000 Донецьк, вул. Артема, 58, II навч. к.)
Автореферат розісланий “7” лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05
доктор технічних наук, професор В.П. Кондрахін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
З видобутком і використанням корисних копалин зв'язано 48 відсотків промислового потенціалу України і до 20 відсотків її трудових ресурсів. Ці показники наближаються до показників розвинутих країн з могутньою гірничодобувною промисловістю.
Державним балансом запасів на 1 січня 2001 р. враховано близько 8 тисяч родовищ з 96 видами корисних копалин, 3349 родовищ освоєно промисловістю і на їхній базі функціонують більш 2 тисяч гірничодобувних підприємств. Вартість розвіданих запасів України складає близько 9,4 трильйони доларів США. Більш третини експорту Україна одержує від реалізації мінерально-сировинної продукції. Цей показник міг би бути в 1,5-2 рази вище, однак багато добутих на Україні мінеральних ресурсів мають високу собівартість і низьку якість. Зменшити собівартість продукції і підвищити її якість можливо при багатофакторному плануванні й автоматизованому керуванні процесом видобутку корисної копалини, що враховує просторовий розподіл його властивостей і якості. Для реалізації цього використовують комп'ютерне моделювання родовищ і гірничих розробок. На Україні, з її найбагатшими мінеральними ресурсами, задача підвищення ефективності гірничого виробництва є надзвичайно необхідною й актуальною.
Світова тенденція розвитку в цій області полягає в розробці автоматизованих систем маркшейдерського забезпечення гірничих робіт, які орієнтовані на рішення різних маркшейдерських задач по цифрових моделях відкритих розробок. Ряд подібних систем вже створені у Канаді, США, Австралії, Німеччині, Росії й Україні. Основною проблемою цих систем є спрощене моделювання відкритих розробок без належного теоретичного обґрунтування, що дозволяє вирішувати окремі задачі маркшейдерського обслуговування гірничих робіт, без комплексного використання геологічної і маркшейдерської інформації в рамках підприємства. Тому актуальною задачею є розробка такої моделі відкритих гірничих робіт і системи для її інтерпретації, що дозволили б у повному обсязі вирішувати не тільки геолого-маркшейдерські задачі, але і були основою для прийняття рішень при виконанні проектно-конструкторських робіт і рішенні задач планування гірничого підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: “НАУКОВІ ОСНОВИ ОБ'ЄМНОГО МОДЕЛЮВАННЯ І МАРКШЕЙДЕРСЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТИХ ГІРНИЧИХ РОБІТ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок