Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ В СТАРШИХ КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ)

ФІЛОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ В СТАРШИХ КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ)

Назва:
ФІЛОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ В СТАРШИХ КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ГОРІДЬКО Юлія Леонідівна
УДК 37.882.035
ФІЛОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ
В СТАРШИХ КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ)
13.00.02 - теорія і методика навчання зарубіжної літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському міжреґіональному інституті удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка
 
Науковий керівник: | Ковбасенко Юрій Іванович, кандидат філологічних наук, доцент, Київський міжреґіональний інститут удосконалення вчителів ім. Бориса Грінченка, завіду-вач кафедри методики викладання мов і літератур
Офіційні опоненти: | Булаховська Юлія Леонідівна, доктор філологічних наук, професор, Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України, провідний науковий співробітник-консультант;
Клименко Жанна Валентинівна, кандидат педаго-гічних наук, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, доцент кафедри методики викла-дання російської мови та світової літератури
Провідна установа: | Ніжинський державний педагогічний університет ім. Миколи Гоголя, кафедра методики української мови і літератури, Міністерство освіти і науки України
 
Захист відбудеться 25 жовтня 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул.Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України
Автореферат розісланий 20 вересня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Бондаренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В умовах розбудови незалежної Української держави реалізація концепції національної освіти, спрямованої на гуманізацію та гуманітаризацію навчально-виховного процесу, є одним із найважливіших завдань. Введення до шкільного навчального плану нового предмета “Зарубіжна література” сприяє прилученню українських школярів до духовних надбань світової культури, розумінню національної літератури як явища самодо-статнього, самоцінного і, водночас, як складової світового літератур-ного процесу.
Предмет “Зарубіжна література” в школі вивчається з 1991 року. Методика його викладання знаходиться в стані формування. І хоча вона в основі своїй збігається з методикою викладання української літератури, все ж існують певні розбіжності, пов’язані з особ-ливостями вивчення перекладної іноземної літератури. Адже зарубіж-на література в школі - це переважно перекладні твори.
У перші роки викладання зарубіжної літератури в українській школі, внаслідок перевантаження Програми персоналіями, основним видом роботи на уроках були огляди та уривкове ознайомлення з текстами. Урок літератури без детального вивчення художнього тексту, тобто без його аналізу, перетворювався на урок історії, культурології чи виховну годину, а учні виступали в ролі пасивних слухачів.
В сучасній педагогічній практиці спостерігається тенденція пошуку нових шляхів активізації пізнавальної діяльності учня, що дозволяє йому відкрити світ як систему систем, як картину протилежностей, озброїти його засобами розв’язання проблемних ситуацій. Головним у вихованні підростаючого покоління є розвиток творчих здібностей школярів. Основною функцією вчителя стає не передача учням певної суми знань, а розвиток їхніх здібностей такою мірою, щоб вони самі прагнули і могли навчатися і далі, упродовж всього життя.
Літературна освіта школярів у світлі основних сучасних педаго-гічних тенденцій передбачає переорієнтацію учня з пасивного спо-живача готових знань і моральних істин, головним джерелом яких на уроці виступає вчитель, на активного інтерпретатора, котрий за допомогою вчителя (але значною мірою самостійно) аналізує текст. Саме таким чином досягається основна мета літературної освіти – формування повноцінного читача, здатного відбирати, розуміти книги, читача, що переживає процес читання як процес власної творчості і власного духовного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ФІЛОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ В СТАРШИХ КЛАСАХ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ (НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок