Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ КОДУВАННЯ ГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Загрузка...

ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ КОДУВАННЯ ГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ КОДУВАННЯ ГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Яковлев Сергій Дмитрович
УДК 621.372.54.037.372
ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ
КОДУВАННЯ ГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність 05.13.05 - Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис
робота виконана на кафедрі "Комп'ютерні системи" Одеського державного політехнічного університету, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник залужений діяч науки і техніки України,
чл._кор. АПН України, доктор технічних
наук, професор
Малахов Валерій Павлович
зав. кафедрою "Комп'ютерні системи"
Одеський державний політехнічний
університет
Офіціальні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дейнега Віктор Тимофійович
заст. директора НДІ "Шторм"
кандидат технічних наук, доцент
кандидат технічних наук, доцент
Мещеряков Володимир Іванович
зав. кафедрою "САПР",
Одеська державна академія холоду
Провідна установа Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
Міністерства освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться "_18__"_січня_2001 р. о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.052.01 в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий "_18_"_грудня_2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В зв'язку з широким впровадженням ЕОМ в пристроях обробки даних в автоматизованих системах керування технологічними процесами (АСКТП) виникає задача розробки засобів взаємодії проектувальника та ЕОМ. Тому при розробці АСКТП і при проектуванні радіоелектронної апаратури (РЕА) особливе місце займають діалогові графічні комплекси.
Прикладом таких комплексів служать автоматизовані робочі місця (АРМ) проектувальника, конструктора і технолога, які залежно від призначення комплектуються різноманітними типами ПЕОМ, дисплеями, автоматами для креслення, пристроями вводу графічної інформації.
В ряді випадків із-за специфіки самої інформації (графічні зображення з лініями довільного типу, що пересікаються) неможливо повністю автоматизувати її кодування та обробку. Тому, для цілого ряду задач використання напівавтоматичних пристроїв кодування графічної інформації (ПКГІ) краще, ніж автоматичних, бо притягнення зорового аналізатору оператора для ідентифікації різноманітних характерних точок і ділянок зображення істотно підвищує оперативність її обробки.
В цей час велика увага приділяється розробці п'єзоелектричних напівавтоматичних ПКГІ, які, як правило, включають в себе: задаючий генератор, випромінювачі, планшет-звукопровід, зйомник координат та схему керування і кодування. При розробці п'єзоелектричних ПКГІ виникає задача виділення слабкого сигналу, що надходить від зйомника координат на фоні інтенсивних перешкод, що виникають в планшеті-звукопроводі.
В останній час велика увага приділяється цифровій фільтрації сигналів, що має ряд привілеїв порівняно із аналоговою. До них відноситься підвищена точність, стабільність характеристик, можливість змінити характеристики програмним шляхом. Крім того, цифрові фільтри (ЦФ) можуть бути достатньо складними для забезпечення необхідної крутизни частотної характеристики в перехідній області і точного положення полюсів.
В разі якщо ЦФ реалізується на потужному сигнальному процесорі, стають доступними і інші можливості. Наприклад, можна скористатися процесором для реалізації адаптивної фільтрації, або інших підхожих до конкретної задачі алгоритмів, що підвищать загальну якість системи.
Треба визначити, що структур аналогових фільтрів розроблено на декілька порядків більше, ніж цифрових. Аналогові структури лічаться тисячами, цифрові десятками. Виникає ситуація, коли проектувальник не має достатньо великої кількості структур цифрових фільтрів порівняно із аналоговими.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ ДЛЯ ПРИСТРОЇВ КОДУВАННЯ ГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок