Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІНФАРКТУ МІОКАРДА У ХВОРИХ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП

Загрузка...

КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІНФАРКТУ МІОКАРДА У ХВОРИХ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП

Назва:
КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІНФАРКТУ МІОКАРДА У ХВОРИХ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАРЛОВ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.127-005.8-053.88-074
КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІНФАРКТУ МІОКАРДА
У ХВОРИХ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП
14.01.11. – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Целуйко Віра Йосипівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностики.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Волков Володимир Іванович,
Інститут терапії АМН України, м. Харків,
Завідувач відділу атеросклерозу та його ускладнень;
Доктор медичних наук, професор Коваль Олена Акіндинівна,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
професор кафедри госпітальної терапії №2.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН
України, м. Київ, відділ інфаркту міокарда та відновлювального лікування.
Захист відбудеться “ 10 ” вересня 2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої заради Д.64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, пр. Лені-на, 4
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 10 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Л.І.Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основною причиною захворюваності і смертності в усьому світі залишається ІХС (H. Tunstall-Pedoe et al., 1999), у структурі якої провідне місце посідають гострі коронарні синдроми. На сучасному етапі смертність хворих протягом року після перенесеного ГІМ залишається досить високою – 9,1% (R.M. Califf et al., 1996). В Україні смертність від серцево-судинних захворювань в останні роки стабільно висока і складає 61% у загальній структурі смертності (В.Ф. Москаленко, 2001). Останнім часом в країнах Європи намітилася тенденція до зниження частоти розвитку гострого інфаркту міокарда з зубцем Q, що, втім, не поширюється на інфаркт міокарда без зубця Q (М.И. Лутай, 2003). Проблема старіння населення в Україні, як і в більшості країн Західної Європи, викликає необхідність більш досконального вивчення морфологічних, патофізіологічних і клінічних особливостей гострого інфаркту міокарда в пацієнтів похилого віку.
Перебіг інфаркту міокарда у літніх хворих характеризується особливостями, пов'язаними з поширеністю атеросклеротичного процесу, наявністю серцевої недостатності і супровідньої патології. Часто ішемія міокарда в цих пацієнтів має безбольовий характер. Тому важливим є зіставлення клінічних, біохімічних (рівень тропоніну) даних, показників тромбоцитарного гемостазу з даними добового моніторування ЕКГ. Це дозволить не тільки одержати дані про поширення і розподіл ішемії міокарда у хворих похилого віку, але і визначити роль змін агрегації тромбоцитів у патогенезі ішемії, а також розробити рекомендації з лікування.
Отримані протягом останніх двох десятиліть дані досліджень свідчать про наявність вірогідного зв'язку між вегетативною регуляцією серцево-судинної системи і смертністю з серцево-судинних причин, включаючи раптову смерть (B. Lown et al., 1996; P. Corr et al., 1986). В експериментальних роботах була встановлена залежність частоти виникнення небезпечних для життя аритмій і підвищення активності симпатичного, або пригнічення парасимпатичного відділу ВНС (Е.А. Коваль, 2003). Оцінити вегетативну активність дозволяє проведення моніторингу ЕКГ з обчисленням спектральних, часових та геометричних показників ВРС. Проведення такого дослідження дозволить оцінити ступінь порушення вегетативної регуляції у хворих на гострий ІМ, оцінити зв'язок з найближчим і віддаленим прогнозами.
Артеріальна гіпертензія обумовлює значне підвищення захворюваності на ІХС і смертності, тому очевидна необхідність контролю АТ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: КЛІНІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ІНФАРКТУ МІОКАРДА У ХВОРИХ РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок