Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЄЮ ВИРОБНИЦТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Загрузка...

УПРАВЛІННЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЄЮ ВИРОБНИЦТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЄЮ ВИРОБНИЦТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"Запорізький інститут державного та муніципального управління"
ШИШКІН Віктор Олександрович
УДК 338.33:334.716
УПРАВЛІННЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЄЮ ВИРОБНИЦТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Запоріжжя – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління".
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Семенов Андрій Григорович,
Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління",
доцент кафедри економіки підприємства та маркетингу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Белопольський Микола Григорович,
Приазовський державний технічний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Салига Костянтин Сергійович,
Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління",
доцент кафедри фінансів та банківської справи.
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.01 у Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б, ауд. 125.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б.
Автореферат розісланий 23 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ільяшенко В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підприємства різних галузей в умовах глобалізації світової економіки, пов’язаної з взаємопроникненням технологій та капіталів, проводять диверсифікацію власної фінансово-господарської діяльності. Ефективність її здійснення безпосередньо залежить від своєчасної орієнтації на види товарів, робіт, послуг, які мають попит та є конкурентоспроможними.
Раціональне, зважене та обґрунтоване застосування стратегії диверсифікації дає змогу підприємству отримати низку додаткових вигод і конкурентних переваг. Господарська практика підтверджує доцільність створення диверсифікованих суб’єктів господарювання, які б функціонували як складні, багатогранні економічні системи.
Тенденції розвитку економіки України свідчать про наявність мотиваційних чинників для формування диверсифікаційної політики у розвитку галузей економіки держави. Пошук стратегії диверсифікації економіки держави повинен дати визначення напряму реструктуризації наявного потенціалу, проведення структурних змін, заснованих на зниженні витрат виробництва, з метою вибору найбільш вигідного варіанта для розвитку галузей з урахуванням реального законодавчого поля у галузі підприємництва.
Для ефективного впровадження стратегій диверсифікації в реальному секторі економіки необхідно вирішувати комплекс проблем мікро- та макроекономічного характеру. На особливу увагу заслуговує розробка методичного забезпечення управління процесом диверсифікації господарської діяльності та капіталу.
Фундаментальні теоретичні положення застосування стратегії диверсифікації наведено у працях відомих зарубіжних учених: І. Ансоффа, М. Портера, А. Томпсона, Б. Карлофа, С. Майєрса, Я. Мондена, Ф. Котлера, Д. Ханда, А. Шнейдера та ін.
Значний внесок у розвиток теорії та практики управління диверсифікацією зробили вітчизняні дослідники: О. Білоус, В. Білошапка, М. Белопольський, О. Гаврилюк, В. Галасюк, Г. Загорій, С. Ілляшенко, Т. Маркова, Б. Король, М. Міньковська, В. Ковальчук, Г. Климко, М. Корінько, К. Салига, Р. Тян.
При всій важливості проведених досліджень окремі аспекти проблеми застосування стратегії диверсифікації потребують подальшого вирішення, зокрема: визначення місця диверсифікаційного процесу в системі економічних відносин, визначення специфіки ризикових ситуацій при диверсифікації, опрацювання методик розрахунку ефективності капіталовкладень при диверсифікації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ДИВЕРСИФІКАЦІЄЮ ВИРОБНИЦТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок