Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ПОШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

ОРГАНІЗАЦІЯ ПОШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ПОШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
РЕДІНА ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА
УДК – 374.31
ОРГАНІЗАЦІЯ ПОШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ –2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник: | - доктор педагогічних наук,
головний науковий співробітник
КОРНЄЄВ Віктор Петрович
Інститут педагогіки АПН України
Офіційні опоненти: | - доктор педагогічних наук, професор
СУЩЕНКО Тетяна Іванівна
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти
- кандидат педагогічних наук,
заслужений працівник освіти
ВЕРБИЦЬКИЙ Володимир Валентинович
директор Українського еколого-
натуралістичного центру учнівської молоді
Міністерства освіти України
Провідна установа: | Вінницький державний педагогічний університет ім. М.М.Коцюбинського
 
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2000 року о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 21 ” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасній системі безперервної освіти позашкільне навчання та виховання має відігравати суттєву роль у інтелектуальному і моральному розвитку молоді, формування у неї фізичних і творчо-перетворювальних здібностей.
Концепція позашкільної освіти націлює на духовний та фізичний розвиток учнів у вільний від навчання час, на підготовку підростаючої особистості до життя в умовах переходу до ринкової економіки при впровадженні якісно нових форм і методів організації позашкільної життєдіяльності.
У зв"язку з цим актуального значення набуває проблема роботи позашкільних закладів освіти (станції, центри юних туристів, натуралістів) з питань організації пошукової діяльності учнів: виховання в них патріотичних рис, почуття відповідальності за доручену справу, вмінь колективної роботи, формування комунікативних якостей. Виходячи з цього, психолого-педагогічна наука і педагогічні колективи позашкільних закладів освіти та виховання прагнуть того, щоб кожне навчальне (теоретичне і практичне) заняття сприяло організації пошукової діяльності учнів, що забезпечує залучення їх до самостійного здобуття знань, умінь і навичок, формує уміння аналізу, систематизації та дослідження краєзнавчої, історичної, географічної та іншої інформації.
Нині психолого-педагогічною наукою та позашкільною практикою накопичений певний досвід, що сприяє визначенню нових завдань і їх успішному розв"язанню.
Між тим аналіз практики засвідчує, що відчутних зрушень в інноваційній діяльності позашкільних закладів ще не відбулося. Сьогодні педагоги цих закладів не мають відповідної науково-методичної літератури, а їх відсутність утруднює реалізацію творчих задатків особистості у навчально-виховному процесі. Загалом у психолого-педагогічній літературі стосовно позашкільних закладів розкрито з м і с т їх діяльності, тоді як п р о ц е с розвитку творчої особистості залишається не розробленим.
Ідея нашого концептуального підходу полягає у розгляді даної проблеми як ефекту впливу пошукової діяльності на формування творчої особистості учня.
Проблема пошукової діяльності учнів безпосередньо чи опосередковано досліджувалась багатьма педагогами і психологами (Л.І.Божович, С.У.Гончаренко, І.А.Зязюн, О.І.Киричук, Б.С.Кобзар, В.М.Коротов, Г.С.Костюк, В.М.Мадзігон, В.О.Онищук, В.М. Оржехівська, О.Я.Савченко, В.О.Сухомлинський, О.В.Сухомлинська, Т.І.Сущенко, М.П.Тименко, Г.І.Щукіна та ін.), а також методистами природничих дисциплін (Н.М.Бібік, В.В.Бенедюк, О.І.Бугайов, Н.М.Буринська, В.В.Вербицький, А.В.Даринський, М.Ю.Костриця, В.П.Корнєєв, М.П.Крачило, В.В.Обозний, М.П.Откаленко, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ПОШУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок