Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ НОРМУВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ НОРМУВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ НОРМУВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,82 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ОМЕЛЬЯНЕНКО Максим Вікторович
УДК 711.4:69(083.75)
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ НОРМУВАННЯ
ЕЛЕМЕНТІВ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА
05.23.20 – Містобудування та територіальне планування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2005 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант – доктор архітектури, професор
Дьомін Микола Мефодійович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
завідувач кафедри міського будівництва
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Клюшниченко Євген Єлисійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури,
в.о. завідувача кафедри міського господарства;
доктор технічних наук, професор Габрель Микола Михайлович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри містобудування;
доктор архітектури, професор Ніколаєнко Володимир Анатолійович,
Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка,
професор кафедри дизайну архітектурного середовища
Провідна установа – Харківська національна академія міського господарства, кафедра міського будівництва і господарства, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “11” листопада 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31, кімн. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 11.10.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Ісаєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення оптимального середовища життєдіяльності людини – найвища мета архітектури та містобудування, яка втілюється в проектах, а згодом – і в будівництві. Якість середовища оцінюється тим, наскільки воно віддзеркалює потреби людини та суспільства, які, зокрема, відображаються в державних нормативах, правилах планування і забудови міст. Тому що саме від того, наскільки чіткою буде нормативна база, залежить впровадження в життя головного принципу будівництва – відповідати постійно зростаючим потребам людини у житті та діяльності.
На сьогодні архітектурно-будівельна діяльність являє собою надзвичайно складну сукупність різних напрямків інженерно-технічної думки, яка не поєднується загальними принципами формування норм, нормативів і нормування взагалі. Але ж від цього залежить подальший ефективний розвиток суспільства.
Свідченням цього є архітектурно-містобудівна наука, яка має величезний досвід вивчення фундаментальних проблем теорії архітектури і містобудування, в тому числі проблем нормування середовища в цілому і його елементів. Однак ці дослідження зосереджувались на вирішенні певних вузькогалузевих окремих питань, що призвело до значної розгалуженості теоретичних розробок з нормування, які не були взаємопов'язані між собою.
Фундаментальним питанням теорії архітектури і містобудування присвячені праці М.Г.Бархіна, В.В.Владімірова, З.Гідіона, В.Гропіуса, А.Е.Гутнова, М.М.Дьоміна, Ю.М.Євреінова, В.І.Єжова, А.В.Іконнікова, Г.І.Лаврика, А.П.Мардера, О.Н.Могилата, А.М.Рудницького, В.І.Тимофієнка, Г.Й.Фільварова, І.О.Фоміна, Д.Н.Яблонського, М.І.Яковлева, З.М.Яргіної та багатьох інших.
Філософськими проблемами теорії нормування в цілому і в окремих галузях знань займалися В.Г.Асєєв, Х.Кельзен, А.А.Корольков, В.В.Купріянов, В.В.Куліков, В.П.Петленко, А.А.Ручка та інші.
Вивченню факторів, що впливають на формування міського середовища, присвячені праці В.І.Айсіної, А.В.Єршова, М.М.Дьоміна, В.А.Ніколаєнка, С.Б.Усаковського та інших.
Аналізом потреб людини з точки зору різних галузей знань займалися М.М.Бережной, М.М.Дьомін, А.Маслоу, В.П.Мироненко, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ НОРМУВАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок