Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОГО ВИРОБНИЦТВА НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН

Загрузка...

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОГО ВИРОБНИЦТВА НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН

Назва:
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОГО ВИРОБНИЦТВА НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,99 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ПАВЛЕНКО РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 343.575 + 343.976
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
НЕЗАКОННОГО ВИРОБНИЦТВА НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ
ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН
12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
Хруппа Микола Серафимович,
Науково-дослідний інститут проблем боротьби зі злочинністю
Національної академії внутрішніх справ України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Музика Анатолій Ананійович,
Київський інститут внутрішніх справ, проректор з наукової роботи
доктор юридичних наук, професор Мельник Микола Іванович,
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, заступник керівника 
Провідна
установа Національний університет внутрішніх справ,
Міністерство внутрішніх справ, м. Харків
Захист відбудеться “25” _березня_ 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .007.03 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, пл. Солом’янська, 1)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, Київ-35, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розісланий “23” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.Д. Лук’янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зловживання наркотичними засобами та психотропними речовинами в Україні набуло рис великомасштабного асоціального явища. Темпи його поширення близькі до епідемічних. У 2003 р. в Україні на обліку перебувало 119965 споживачів наркотиків. Останнім часом це число стабільно збільшується більше як на 10 тис. осіб щорічно. Якщо взяти до уваги надзвичайно високу латентність такої категорії осіб (за експертними оцінками близько 5-7 невиявлених наркоманів на одного виявленого), то можемо констатувати той факт, що приблизно 1,8-2% населення України зловживає наркотиками. Згідно з підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я ООН, якщо частка наркоманів у структурі суспільства перевищує 7%, це свідчить про початок незворотніх процесів деградації населення країни.
До основних криміногенних факторів, що сприяють розповсюдженню зловживання наркотиками та психотропами в Україні, відноситься незаконне виробництво наркотичних засобів та психотропних речовин (далі – незаконне нарковиробництво). Воно є складовою частиною нелегального наркообігу і його початковою ланкою. Запобігання цьому асоціальному явищу на ранній стадії дає змогу перервати його розвиток з менш суспільно небезпечної у більш тяжку форму, пов’язану з фактичним надходженням наркотиків та психотропів у нелегальний обіг. Такий підхід дозволить зменшити загрозу подальшого розповсюдження немедичної наркотизації населення.
Незаконне нарковиробництво вчиняється з різних причин (економічних, соціальних, психологічних, культових тощо). Разом із тим стабільної позитивної практики соціального реагування як на це явище в цілому, так і на окремі його прояви в Україні дотепер не напрацьовано, немає науково-обґрунтованих методичних розробок з питань попередження та інших форм протидії незаконному нарковиробництву.
Природно, що суспільство потребує всебічної інформації про масштаби, характер та причини незаконного нарковиробництва, розробку та здійснення ефективних заходів запобігання йому, особливо з урахуванням значної латентності явища.
У зв’язку з цим теоретичне та практичне дослідження вказаної злочинної діяльності та її попередження є назрілою злободенною проблемою. Викладені міркування зумовили вибір пропонованої теми дисертаційного дослідження і свідчать про її актуальність.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОГО ВИРОБНИЦТВА НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ТА ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок