Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО КОМПЛЕКСУ КРИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Загрузка...

ТРАНСФОРМАЦІЯ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО КОМПЛЕКСУ КРИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО КОМПЛЕКСУ КРИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.І.Вернадського
Пергат Ганна Петрівна
УДК 911.3:332.133.6 (477.75)
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО КОМПЛЕКСУ КРИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА
11.00.02 - економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2005
Дисертацію є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної та соціальної географії географічного факультету Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь.
 
Науковий керівник: член - кореспондент НАН України,
доктор географічних наук, професор,
БАГРОВ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,
Таврійський національний університет
ім В.І.Вернадського,
завідувач кафедри економічної та соціальної географії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
ТОПЧІЄВ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри економічної та соціальної географії;
 
кандидат географічних наук, доцент
ОСАДЧИЙ ЄВГЕН ІВАНОВИЧ
Кримський економічний інститут
Київського національного економічного
університету, кафедра міжнародної економіки.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет.
Захист відбудеться 14 грудня 2005 р. о-----14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007 м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського,4, ауд. 427.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007 м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського,4).
Автореферат розісланий -------- 14 -- листопада 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор К.А. Позаченюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливістю сучасного етапу економіко-географічних досліджень спеціалізованих агропромислових комплексів України є розгляд спектра питань, пов'язаних із функціонуванням цих комплексів в умовах переходу держави до ринкової економіки. З придбанням Україною незалежності, переходом від адміністративно-командної економіки до ринкової, значним ступенем трансформувалися теоретико-методичні положення і традиційні напрями дослідження АПК. В АПК України відбулися масштабні структурні зміни, спричинивши трансформацію і руйнування комплексної моделі функціонування різних територіально-виробничих систем.
Виноградарсько-виноробний комплекс (ВВК) - значеннєва і перспективна складова аграрного сектора економіки Автономної Республіки Крим (АРК) і України загалом. Комплекс має важливе господарське значення і наділений потужним експортним потенціалом як у масштабі окремих регіонів, так і у масштабі держави в цілому.
Для кримського регіону виноградарство і виноробство завжди було візитною карткою. Цьому сприяла наявність комплексу сприятливих природних і соціально-економічних умов для розвитку виноградарства і виноробства, а також багатовікові традиції його функціонування в Криму. У 2004 році на кримський регіон приходилося близько 37% площ виноградників і 45% валового збору винограду України. ВВК Криму завжди мав важливе бюджетонаповняюче значення для економіки. У 2004 році виноградарство давало 7% вартості продукції сільського господарства, а виноробство 23% вартості харчової промисловості АРК. Дані показники незначні в порівнянні з цифрами минулих років. З огляду на потенційні можливості ВВК Криму, його питома вага в бюджеті республіки може бути набагато вище. Крім цього ВВК Криму має велике значення для розвитку туристичної галузі.
За останні 15 років у ВВК Криму відбулися трансформації які спричинили спад виробництва і практичне руйнування комплексу. З огляду на значимість ВВК Криму для української економіки, найважливішим завданням сьогодні є припинення спаду виробництва в даному комплексі, його оптимізація і подальше ефективне функціонування.
Для рішення даної задачі, поряд із дослідженнями таких наук як виноградарство, виноробство, економіка виноградарства та виноробства необхідне посилення суспільно-географічних досліджень, спрямованих на вивчення структури і територіальної організації ВВК в умовах переходу до ринкової економіки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОГО КОМПЛЕКСУ КРИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок