Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> художній метал у формуванні архітектури палаців XVIII–XIX cт. м. львова

Загрузка...

художній метал у формуванні архітектури палаців XVIII–XIX cт. м. львова

Назва:
художній метал у формуванні архітектури палаців XVIII–XIX cт. м. львова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет "Львівська політехніка"
Базилевич Вікторія Володимирівна
УДК 728.82(447.83)+72.01+72.03-034.1
художній метал у формуванні архітектури
палаців XVIII–XIX cт. м. львова
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор архітектури, професор
Рудницький Андрій Маркович,
кафедра містобудування
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти - | доктор архітектури, професор
Кравець Володимир Йосипович,
завідувач кафедри образотворчого та декоративного мистецтва Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Кандидат архітектури, доцент
Михайлишин Ольга Леонідівна,
кафедра архітектури
Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне.
Захист відбудеться 14 лютого 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери,12, ауд. головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий 14 січня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к. арх., доц. Гнесь І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
У спорудах метал використовують як конструкційний матеріал, а також як функційно-декоративний матеріал. Роль функційно-декоративних металевих елементів в архітектурі достатньо не вивчена. Не існує також чіткого терміну для їх окреслення.
У дослідженні критеріями відбору зразків металевих елементів є: 1) їх значущість для формування архітектурного середовища; 2) виконання декоративної і функційної ролі в архітектурі; 3) виконання з чорного металу. Отже, множина досліджуваних видів: огорожі, балкони, віконні, дверні решітки, дашки над входами, сходи екстер'єру та інтер'єру, решітки камінів, дахів, ліхтарі.
Для окреслення цих елементів обрано термін "художній метал", в якому відображено їх естетичну роль та матеріал виконання. Для елементів споруди (ансамблю), в яких його застосовано, вжито термін “архітектурні елементи з художнім металом”.
Дослідження ролі художнього металу у формуванні архітектури зумовлене також тим, що його застосування є традиційним для забудови м. Львова. Художній метал різних типів споруд має свої особливості застосування. Найширше його застосовано у репрезентативних палацах з оригінальними та цілісними архітектурно-композиційними вирішеннями.
Архітектурне середовище досліджувала низка вітчизняних науковців. Проблеми формування архітектурного середовища та шляхи їх вирішення розглянуто у працях Абизова В., Антонова В., Габреля М., Гнеся І., Дьоміна М., Євреїнова Ю., Криворучка Ю., Куцевича В., Лаврика Г., Мардера А., Мироненка В., Посацького Б., Тімохіна В., Черкеса Б., Шубович С. Вивченню засобів та способів формотворення, естетизації та гармонізування архітектури присвячено праці Боднара О., Єжова В., Кравця В., Уреньова В.
Історично сформоване архітектурне середовище досліджували Бевз М., Вечерський В., Водзінський Є., Петрик В., Петришин Г., Рибчинський О., Рудницький А.; пам’ятки архітектури України – Асєєв Ю., Демків М., Диба Ю., Дубик Ю., Кінаш Р., Логвин Г., Могитич Р., Проскуряков В., Чепелик В., у т.ч. замкові комплекси – Пламеницька Є., Пламеницька О., Прибєга Л., Ричков П., Луц В., Ремешило-Рибчинська О., Лесик О.; садиби та маєтки – Єрошев В., Соснова Н., Тимофієнко В., Родічкін І., Родічкіна О.
Актуальність теми дослідження визначають такі позиції:
1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: художній метал у формуванні архітектури палаців XVIII–XIX cт. м. львова

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок