Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання процесів адаптивно-пошукової ідентифікації нелінійних динамічних систем

Загрузка...

Моделювання процесів адаптивно-пошукової ідентифікації нелінійних динамічних систем

Назва:
Моделювання процесів адаптивно-пошукової ідентифікації нелінійних динамічних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Гуда Антон Ігорович
УДК 681.876.2
Моделювання процесів адаптивно-пошукової ідентифікації нелінійних динамічних систем
01.05.02 — Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ — 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керiвник: | доктор технiчних наук, професор,
Михальов Олександр Iллiч,
Нацiональна металургiйна академiя України,
завiдувач кафедри iнформацiйних технологiй i систем; м. Днiпропетровськ | Офiцiйнi опоненти: | доктор технiчних наук, професор,
Юхимчук Сергiй Васильович,
завiдувач кафедри “Iнтелектуальнi системи”
Вiнницького нацiонального технiчного унiверситету України;
м. Вiнниця. | кандидат технiчних наук,
старший науковий спiвробiтник
Саричев Олександр Павлович,
старший науковий спiвробiтник IТМ НАН України,
м. Днiпропетровськ |
Провiдна установа: Харкiвський нацiональний унiверситет радiоелектронiки, м. Харкiв
Захист вiдбудеться 18.10. 2006 р. о 12-30 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 08.084.01 у Нацiональнiй металургiйнiй академiї України за адресою: 49005, м.~Днiпропетровськ, пр. Гагарiна, .
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Нацiональної металургiйної академiї України за адресою: 49635, м.~Днiпропетровськ, пр. Гагарiна, 4.
Автореферат розiсланий 13.09. 2006 р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасні технологічні об’єкти являють собою складні динамічні системи, що містять нелінійні елементи. Для досягнення необхідних показників якості роботи таких систем, побудови систем керування, діагностики працездатності й прогнозування виходів з ладу потрібне створення достатнє адекватних моделей процесів, що відбуваються в системі. Висока складність технологічних систем і наявність в них істотно нелінійних елементів практично виключає можливість побудови простих, зручних для аналізу аналітичних моделей. У таких випадках побудова моделі базується на фізичних, хімічних й інших принципах, що лежать в основі функціонування системи, та потребують використання обчислювальних методів при їх моделюванні.
Невизначеність та нелінійність моделей, що описують сучасні технологічні об’єкти й системи керування, у більшості випадків не дає можливості визначити аналітичні залежності значень параметрів від вхідних і вихідних сигналів. Для ідентифікації параметрів подібних систем показали свою ефективність пошукові методи. При цьому наявність шумів обмежує клас застосовних пошукових методів прямими методами, які використають у процесі роботи тільки самі значення вихідного сигналу системи, і не вимірюють або обчислюють у явному виді його похідні.
Існуючі методи прямого пошуку екстремуму, що були розроблені Л.А. Растрігіним, Л.Н. Фіцнером, Е.Є. Гачинським, А.І. Дроздовим, О.І. Михальовим, у першу чергу використовувались для рішення задач оптимізації. Залишаючись застосовними для рішення задач ідентифікації, ці методи не мають достатні характеристики точності й швидкості ідентифікації, що пов’язане зі спадкуванням тих обмежень, які характерні для задач оптимізації, і в більшості випадків не існують для задач нелінійної ідентифікації.
З іншого боку одержали розвиток і широке поширення непараметричні методи ідентифікації, наприклад нейро або нейро-фаззи методи. На жаль, використання цих методів, що у цілому мають широкий спектр застосовності, не дає інформації про конкретні значення параметрів систем, що підлягають ідентифікації. Крім цього, реалізація даних методів вимагає значних обчислювальних витрат, що також перешкоджає застосуванню систем, що реалізують непараметричні методи ідентифікації в складі промислового устаткування. З іншого боку, більшість пошукових методів ідентифікації можуть бути реалізовані у вигляді простих мікропроцесорних компонентів, а досить часто й без використання мікропроцесорної техніки, що підвищує надійність і швидкодію системи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Моделювання процесів адаптивно-пошукової ідентифікації нелінійних динамічних систем

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок