Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРОНОРИТМОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІКИ І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ ТА ЗА СУПУТНЬОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ

Загрузка...

ХРОНОРИТМОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІКИ І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ ТА ЗА СУПУТНЬОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ

Назва:
ХРОНОРИТМОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІКИ І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ ТА ЗА СУПУТНЬОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П.Л.Шупика
ПІРОЖОК Оксана Павлівна
УДК 616.71-007.24-08:612.017.2
ХРОНОРИТМОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІКИ І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ ТА ЗА СУПУТНЬОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Пішак Ольга Василівна,
Буковинський державний медичний університет МОЗ
України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб,
професор кафедри
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Бабиніна Лідія Яківна,
Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри сімейної медицини (м. Київ)
доктор медичних наук, професор
Свінцицький Анатолій Станіславович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, завідувач кафедри госпітальної терапії №2 (м. Київ)
Провідна установа: Івано-Франківський державний медичний університет.
Захист відбудеться “13” березня 2007 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий “12” лютого 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Бенца Т.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Остеоартроз (ОА) – захворювання суглобового апарату із широкою поширеністю, хронічним перебігом, тенденцією до невпинного прогресування, необхідністю багаторічного звертання пацієнтів за медичною допомогою та безперервного застосування медикаментів. ОА – основний фактор інвалідизації в США, вражає понад третину популяції старших вікових груп в Європі, виявлений в Австралії у 15% населення. Очікують, що до 2010 року в Європі популяція віком понад 65 років складе 25%, а вплив ОА на людський та економічний фактори зросте.
Характер змін добового ритму функцій визначається дією етіологічного чинника та відображає специфіку патологічних процесів, які викликали таку перебудову, тобто носить діагностичну інформацію. Дослідження хронобіологічних закономірностей створює теоретичну базу для розробки методів виділення факторів ризику розвитку, ранньої діагностики, прогнозу патології. Досвід інших країн може бути використаний тут лише частково, оскільки на ритми суб’єктивних проявів та біохімічних маркерів за ОА впливають спосіб життя, інтенсивність фізичного навантаження впродовж доби, співвідношення тривалості періодів сну/активності, пора року тощо. Від корекції хронобіологічних порушень залежить злагодженість функціонування структур організму, отже повноцінне відновлення. Часова організація більшості біохімічних параметрів у хворих на ОА нез’ясована, що значно ускладнює проведення патогенетичної терапії.
ОА – захворювання переважно похилого віку, коли спостерігають велику кількість супутніх нозологій. Зустріваність патології серцево-судинної системи (ССС) за ОА – артеріальної гіпертензії (АГ) та ішемічної хвороби серця (ІХС) – складає 69,6%, посідаючи перше місце. Це визначає варіабельність клінічної картини, потребує деталізації взаємодій патологічних процесів на біохімічному рівні.
Відомо, що синхронізатором хроноритмів є гормон шишкоподібної залози мелатонін (МТ). Вважають, що застосування його здатне пом’якшити перебіг вікових процесів, частоту трапляння ряду вік-залежних захворювань та, можливо, пролонгувати життя шляхом збереження добової узгодженості функціонування систем. Необхідно деталізувати можливість синхронізуючого впливу та корекції відхилень порушення хроноорганізації біохімічних чинників за ОА з його використанням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ХРОНОРИТМОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ КЛІНІКИ І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ ТА ЗА СУПУТНЬОЇ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок