Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПСИХОЛОГІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СПОРТІ

ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПСИХОЛОГІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СПОРТІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПСИХОЛОГІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СПОРТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЧЕРЕПЄХІНА Ольга Анатоліївна
УДК 159.9:796 043.3
ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ
ГОТОВНОСТІ ПСИХОЛОГІВ
ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СПОРТІ
спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
 
 
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління", факультет управління, кафедра практичної психології, м. Запоріжжя.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, доцент
Бочелюк Віталій Йосипович,
Гуманітарний університет "Запорізький Інститут державного та муніципального управління",
завідувач кафедри практичної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Клименко Віктор Васильович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторії вікової фізіології та шкільної гігієни.
кандидат психологічних наук, доцент
Хоружий Сергій Миколайович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри соціальної роботи.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова МОН України, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться 28 березня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ - 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ - 33, вул. Паньківська, .
Автореферат розіслано 27 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціокультурні та економічні зміни у державі, які відбуваються в наш час, не можуть не торкатися системи спорту вищих досягнень, яка в сучасних умовах також потребує трансформації і повинна змінюватися, щоб відповідати новим суспільним вимогам. Вказані перетворення мають поширення, зокрема, на професійну діяльність психолога у спорті, і передбачають якісні зміни у системі підготовки спортивних психологів, формування в них психологічної готовності до професійної діяльності з урахуванням її особливостей.
Психологічна готовність являє собою комплекс взаємопов’язаних та взаємообумовлених психологічних якостей. Їхня наявність у спортивного психолога має сприяти успішній діяльності та взаємодії всіх суб’єктів спортивної діяльності.
У сучасній психології існують два основних підходи до визначення змісту та структури психологічної готовності до діяльності, зокрема, професійної: функціональний та особистісний. Функціональний підхід розглядає психологічну готовність як певний стан психічних функцій, на основі якого здобувається оптимальний рівень досягнень діяльності (Ф.Ю.Генов, Є.П.Ільїн, А.Ц.Пуні, О.О.Ухтомський та інші). Особистісний підхід розглядає психологічну готовність як підготовленість до певної діяльності. З цих позицій готовність розуміється як стійке ієрархічне утворення особистості, яке включає в себе мотиваційний, когнітивний, операційний компоненти (К.М.Дурай-Новакова, М.І.Дяченко, Л.М.Карамушка, Л.А.Кандибович, О.Ф.Лазурський, Н.Д.Левітов, О.С.Прагнішвілі, О.В.Проскура, В.А.Сластенін, Д.М.Узнадзе та інші). Хоча проблемі психологічної готовності до професійної діяльності приділено чимало уваги, але психологічна готовність психолога до професійної діяльності у спорті, наскільки нам відомо, не була предметом спеціальних досліджень
Багатогранна і складна професійна діяльність психолога у спорті та психологічна готовність до неї психологів здебільшого недостатньо досліджена. Особливості спортивного психолога як професіонала, усвідомлення ним своїх прагнень, засобів саморегуляції та підвищення рівня психологічної готовності залишаються без належної уваги.
Проте, значущість психологічної готовності психологів до професійної діяльності у спорті зумовлює актуальність вивчення особливостей відповідної готовності та вимагає розробки соціально-психологічних заходів формування і корекції рівнів психологічної готовності психологів до професійної діяльності у спорті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ГОТОВНОСТІ ПСИХОЛОГІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СПОРТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок