Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ПРИРОДА ЛІЗИНГУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ПРАВОВА ПРИРОДА ЛІЗИНГУ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВА ПРИРОДА ЛІЗИНГУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Січко Дмитро Сергійович
УДК 347.453
ПРАВОВА ПРИРОДА ЛІЗИНГУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Одеського національного університету імені І.І. Мечникова
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Труба Вячеслав Іванович,
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова,
завідуючий кафедрою цивільно-правових дисциплін
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Кучеренко Ірина Миколаївна,
Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України,
старший науковий співробітник
кандидат юридичних наук, доцент
Музика Леся Анатоліївна,
Академія адвокатури України,
доцент кафедри цивільного, господарського права та процесу
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти та науки України,
кафедра цивільного права (м. Київ)
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 року о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, ауд. Г-409)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “21” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент В.О. Семків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна з визначенням новітньої державної політики демонструє неабияке прагнення до створення розвинутого сучасного законодавства, ринкової економіки та інтеграції у світове співтовариство.
Але в цьому процесі багато що залежатиме від того, наскільки вдасться забезпечити відповідність стандартів української економіки світовим стандартам. І вкрай важливо те, що економічні реформи, спрямовані на інтеграцію ринкової економіки України у світову економічну систему, повинні бути обов’язково підтримані відповідним рівнем розвитку законодавства. У цій площині набувають важливого значення поява, утворення і належний розвиток правових інститутів, які не були характерними для колишньої правової системи. Одним із таких інститутів є інститут лізингу.
Лізинг є особливою, новою сферою цивільно-правового регулювання і підприємницької діяльності. Він широко розповсюджений за рубежем, а сьогодні досить активно розвивається і в Україні. Розвиток ринкових відносин та звернення учасників цивільного обороту до лізингу як до одного з найбільш ефективних і перспективних нетрадиційних джерел фінансування зумовили необхідність визначення правової бази лізингового ринку.
Тому важливого значення набуває необхідність приведення української законодавчої бази у відповідність до загальноєвропейських стандартів і визначення її чітких правових критеріїв. Як показує практика початкового етапу правового регулювання лізингу в Україні, тільки в умовах досить високого рівня правового забезпечення лізингових відносин цей процес просуватиметься успішно. Правова невизначеність відносин між партнерами, а в ряді випадків – незахищеність лізингодавців або лізингоодержувачів, різко збільшують ступінь ризику лізингових правочинів і є перешкодою для їх розвитку.
Штучне запозичення норм звичаєвого права в континентальну систему права, до якої, безперечно, належить і право України, без відповідної адаптації, негативно позначилося на розвитку лізингового законодавства України. Як наслідок – існування великої кількості поглядів на правову природу лізингу свідчить про остаточну нез’ясованість цього явища, що не сприяє і формуванню однакової правозастосовної практики.
Крім того, розбіжності в правовому регулюванні сфери лізингових відносин обумовлені необхідністю дотримання ряду важливих принципів: рівності сторін, автономії волі, самостійності і відповідальності суб’єктів відносин, оскільки дані положення становлять основний зміст договору.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПРАВОВА ПРИРОДА ЛІЗИНГУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок