Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів

Загрузка...

Формування навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів

Назва:
Формування навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
Костишина Галина Іванівна
УДК 378.147
Формування навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів
13.00.04 — теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
ЧАЙКА Володимир Мирославович,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, директор Інституту педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
КОБЕРНИК Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, декан
технолого-педагогічного факультету;

кандидат технічних наук, доцент
ТКАЧЕНКО Ігор Григорович,
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя, доцент кафедри
технології машинобудування.

Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії і методики професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 26 грудня 2003 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01. у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса , зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса .
Автореферат розіслано 24 листопада 2003 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Гладюк Т. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Успішна організація спеціальної підготовки інженерів у системі вищої освіти України вимагає цільової орієнтації на всіх ступенях навчання, оскільки сучасний фахівець повинен бути підготовленим до виконання соціальної і техніко-технологічної діяльності в умовах ринкової економіки. Специфіка підготовки студентів у вищому технічному навчальному закладі обумовлена цілями і особливостями їх майбутньої професійної діяльності в умовах виробництва, необхідністю здійснювати різні функції (контрольну, організаційну, технологічну, управлінську, проектну, конструкторську, технічну, дослідницьку, навчальну). Обумовленість підготовки студентів професійною діяльністю, яка передбачає в умовах діючих об’єктів здійснювати налагоджувальні, експериментальні, науково-дослідні і діагностичні роботи, використовувати бази даних автоматизованих систем, матеріально-технічного забезпечення та оцінювати перспективи впровадження нового устаткування і заміни застарілого, наповнює навчально-пізнавальну діяльність (НПД) студентів особистісним змістом.
Першочерговою у процесі підготовки фахівців у вищій технічній школі є логіка розвитку і розгортання системи професійної діяльності, яка стає діяльністю науково-професійною. Головним критерієм при цьому повинні виступати якісні спеціальні фундаментальні знання, які забезпечують засвоєння практичних прийомів, що ґрунтуються на використанні математичного апарату, формування системи дій, які є основою розвитку технічного мислення, умінь досліджувати, моделювати технологічні і виробничі процеси, проводити техніко-економічне обґрунтування прийнятих рішень, наукові дослідження, досконало володіти обчислювальною і комп’ютерною технікою тощо.
Результати аналізу психолого-педагогічної літератури і практики підготовки фахівців у вищому технічному навчальному закладі дають підстави стверджувати, що суть навчання, його зміст, форми, методи і засоби не пов’язані із завданнями формування діяльності і мислення студентів. Широке використання нових інформаційних технологій, які, на жаль, відтворюють модель традиційного навчання, спрямоване на засвоєння “готових знань”, віддалених від практичної діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Формування навчально-пізнавальної діяльності студентів вищих технічних навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок